Wydarzenia 8 kwi 2020 | Krzysztof Drozdowski
Ciepło serca w słoiku  na przekór pandemii

fot. Anna Kopeć

Kolejna edycja akcji "Ciepło serca w słoiku" odbędzie się pomimo panującej epidemii koronawirusa. Organizatorzy Ireneusz Nitkiewicz i Aurelia Ratajczak twierdzą, że pomagać trzeba, szczególnie w tym najtrudniejszym czasie.

- Akcja jest organizowana od kilku lat. Jest to kolejna edycja wiosenna. Jednakże trochę w innym stylu, z powodu pandemii koronawirusa. Normalnie byśmy prosili, by ludzie przynosili jedzenie w pierwszy dzień świąt, które później przewieźlibyśmy do koczowisk. Obecnie nie możemy prosić ludzi żeby przyszli, więc dziś (8 kwietnia) i jutro można przynosić jedzenie do dwóch miejsc, czyli do pracowni Karola Włodarskiego i do optyka na Gdańską. Prosimy o przynoszenie słodyczy, kosmetyków, artykułów do higieny, żywność - mówi Ireneusz Nitkiewicz, jeden z organizatorów akcji.

 - Słodycze i upominki dla dzieciaków trafią do domów dziecka. Żywność i część kosmetyków wydamy do schronisk dla bezdomnych, które są w Bydgoszczy. Resztę żywności wydamy na dyżurze w sobotę (11 kwietnia) o godz. 16 w jadłodzielni przy Gdańskiej 79. Bistro Do-Syta ugotuje nam również żurek, który będziemy wydawać - dodaje Nitkiewicz

Szczegółowe informacje znajdują się na przygotowanym plakacie.

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.