Wydarzenia 8 kwi 2020 | Redaktor
Pomoc w świątecznych zakupach

Przypominamy seniorom, o możliwości zrobienia zakupów przez wolontariuszy. Do Programu dołączyła firma Blinkee, która udostępni bezpłatnie skutery i hulajnogi elektryczne wolontariuszom.

Uruchomiona przez miasto usługa „Zakupy dla seniora” cieszy się popularnością  – wolontariusze dostarczyli do tej pory zakupy pod drzwi, ponad 180 razy. W sumie w całym mieście pomaga niemal 90 wolontariuszy. Dzięki partnerom Media System, który obsługuje specjalną infolinię i Deligoo, który opracował dedykowaną dla wolontariuszy aplikację, usługa jest łatwa i przejrzysta.

Do Programu przed świętami dołączyła firma Blinkee, która usprawni działania wolontariuszy. Od środy (8 kwietnia), mogą oni bezpłatnie wypożyczać skutery i hulajnogi elektryczne. Dzięki temu bezpiecznie, szybko i ekologicznie dostaną się do seniorów z zakupami.

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, który w tym roku będzie wyglądał zdecydowanie inaczej niż w latach poprzednich, z powodu pandemii koronawirusa, miasto apeluje o pozostawanie w domach.

Seniorzy, mogą robić zakupy w dedykowanych dla nich godzinach tj. 10 -12. Jednak zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z  usługi dostarczania zakupów pod drzwi przez odpowiednio zabezpieczonych wolontariuszy.

Na  portalu UM znajduje się także lista restauracji, które oferują swoje dania na wynos oraz z dowozem (link TUTAJ), a także lista sklepów spożywczych, które dowożą artykuły spożywcze np. nabiał, warzywa i owoce, wędliny, świeże pieczywo, soki (link TUTAJ).

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków jest bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć 100 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Z tej formy pomocy mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Zakupy dostarczone zostaną również do mieszkania osoby z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat, mieszka w Bydgoszczy i samotnie prowadzi gospodarstwo domowe.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 , pod numerami telefonów: 52 515 35 55 lub 660 240 004

źródło: UMB, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor