Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Redaktor | 24 lut 2017 We wtorek, 28 lutego, o godzinie 16.00 w kościele garnizonowym w Bydgoszczy odbędzie się msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 18.00 rozpocznie się koncert galowy w Filharmonii Pomorskiej.

Elektrobusy już wkrótce w Bydgoszczy

Redaktor | 23 lut 2017 Bydgoszcz weźmie udział w projekcie dotyczącym bezemisyjnego transportu publicznego prowadzonym przez Narodowy Fundusz Badań i Rozwoju. Miasto zadeklarowało zakup 10 elektrobusów z możliwością zwiększenia ich liczby o kolejne 10.

Mamy nową ulicę i rondo. Nie wiesz gdzie?

Redaktor | 23 lut 2017 Ulica Latawcowa to droga pomiędzy ulicami Biedaszkowo i Górzyskowo. Rondo Żołnierzy-Górników znajduje się na skrzyżowaniu Modrzewiowej z Sułkowskiego. To nowe nazwy tych miejsc przyjęte wczoraj przez radnych.

Bida-ciastka i ananasowe przysmaki, czyli tłusty czwartek po bydgosku

Magdalena Liczkowska | 23 lut 2017 Nadziewane konfiturą, budyniem, dżemem lub czekoladą. A co na wierzchu? Lukier, cukier puder, skórka pomarańczowa...mniam! Takie pączki cieszą się obecnie największą popularnością. Nieco inne wersje tych przysmaków królowały w tłusty czwartek przed laty.

Sesja Rady Miasta na żywo

Wojciech Bielawa | 22 lut 2017 Trwają obrady XL Sesji Rady Miasta. Rajcy zajmą się dziś m.in. reformą edukacji, nowymi nazwami bydgoskich ulic, rozliczą Policję i Straż Miejską, a także podejmą problem bezdomności w mieście.

Atak oszustów na kościół w Fordonie

Magdalena Gill | 22 lut 2017 W blokach w Fordonie pojawiło się ogłoszenie o rzekomym powtórzeniu kolędy, z powodu zebrania „niewystarczającej ilości darów”. Proboszcz parafii zawiadomił policję.