Wydarzenia 4 mar 2019 | Redaktor
Chiński rok na UTP

materiał UTP

Obchody Chińskiego Nowego Roku odbędą się we wtorek (5 marca) na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym. Obchody będą wstępem do rozpoczęcia regularnych kursów j. chińskiego na uczelni.

Chiński Nowy Rok (nazywany też Świętem Wiosny) to najważniejsze święto w kulturze chińskiej. Przypada według zachodniego kalendarza w okolicach stycznia i lutego. W tym roku obchodzić będziemy Rok Świni. Według mitologii chińskiej świnia jest jednym z najsympatyczniejszych symboli zodiaku. Jest uważana w Chinach za zwierzę przynoszące bogactwo i szczęście.

W ramach tego wydarzenia będzie można poznać tajniki parzenia chińskiej herbaty, nauczyć się podstaw kaligrafii oraz chińskiej sztuki walki Tai Chi, a nawet poznać podstawowe kroki Tańca Smoka. W planach również pokazowa lekcja nauki języka chińskiego oraz degustacja chińskich potraw. Wszystko to będzie działo się w holu budynku Głównego UTP we wtorek (5 marca) w godzinach od 10.00 do 12.00.

Obchody Chińskiego Nowego Roku będą wstępem do rozpoczęcia regularnych kursów j. chińskiego na uczelni.

W obchodach Chińskiego Nowego Roku wezmą udział:

Konsul Generalna Chińskiej Republiki Ludowej z Gdańska  Za Xiuzhen, 

prof. Adam Gadomski, prorektor ds. współpracy międzynarodowej UTP, prof. Grzegorz Górski, rektor Kolegium Jagiellońskiego w Toruniu, prof. Su Yimei, chiński dyrektor Klasy Konfucjusza przy KJ w Toruniu, dr Wojciech Sławiński, polski dyrektor Klasy Konfucjusza przy KJ w Toruniu oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło: UTP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor