Wydarzenia 4 mar 2019 | Redaktor
Średnie Krokwie w Zakopanem z bydgoskim akcentem [WIZUALIZACJE]

Materiał parcowni ARCHIGEUM

Sebastian Danikiewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, podpisał umowę z wykonawcą modernizacji kompleksu Średnich Krokwi. Obiekt będzie się składał z pięciu nowoczesnych skoczni narciarskich, a prace rozpoczną się wiosną – poinformował „Przegląd Sportowy”.

„PS” cytuje Danikiewicza: „Rozpoczynamy przebudowę, gdy tylko zejdą śniegi. Zaczynamy od najmniejszej skoczni K-15, a potem sukcesywnie zmodernizujemy kolejne, czyli K-35, K-65 i K-85 oraz wybudujemy nową K-23. Wszystko oczywiście wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym nową koleją linową, co w sumie pozwoli spełnić wszystkie wymagania Międzynarodowej Federacji Narciarskiej”.

Projekt przygotowała firma Archigeum Pracownia Reżyserii Architektury Przemka Gawędy i Marcina Sajdaka z podbydgoskiej Zielonki.

Architekci pracują m.in. na innowacyjnym rozwiązaniem budowy tuneli na rozbiegach skoczni narciarskich. Czytaj tutaj - Rozmowa z Przemkiem Gawędą

Wykonawcą robót kompleksu Średnich Krokwi jest firma „Wolski” z Kluszkowiec k/Nowego Targu, która m.in. w 2017 roku przebudowała Wielką Krokiew.

Materiał parcowni ARCHIGEUM

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor