Zadziała specustawa

Andrzej Pawełczak | 16 mar 2017 Firma Mark-Rol przy ul. Fordońskiej 288 ma zostać wywłaszczona na podstawie specustawy. Dlaczego? W sąsiedztwie powstaje market „Outlet Center” i zakład, który zajmuje się serwisem i sprzedażą traktorów, musi zniknąć. Tak przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego „Brdyujście – Pilicka”.

Obchody 36. rocznicy Bydgoskiego Marca już w niedzielę

Magdalena Liczkowska | 16 mar 2017 Od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk chłopski rozpoczną się uroczystości rocznicowe dotyczące wydarzeń Bydgoskiego Marca – Chcemy nadać tym obchodom odpowiedni wymiar – mówi wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Podświetlą na zielono most Uniwersytecki

Redaktor | 16 mar 2017 Koloseum, Wielki Mur Chiński i bydgoski most Uniwersytecki – co łączy te obiekty? Już wkrótce, z okazji Dnia św. Patryka, zostaną podświetlone na zielono.

Oldtimery i customy w Exploseum

Redaktor | 16 mar 2017 Motory małolitrażowe i customy wykonane na specjalne zamówienie właścicieli będzie można zobaczyć w czwartek w Exploseum. O 17.00 odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie.

Przygotowują Misterium Męki Pańskiej

Magdalena Gill | 16 mar 2017 Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci zatytułowane będzie „Ecce Homo”, a tematem nawiąże do roku św. brata Alberta Chmielowskiego oraz setnej rocznicy Objawień Fatimskich.

Co nas czeka na targach Travel and Taste 2017?

Redakcja | 15 mar 2017 Targi „Travel and Taste – Podróże, Kulinaria, Wino” przenoszą się do hali Łuczniczka. Dzięki temu, weźmie w nich udział więcej wystawców i gości, niż podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji.

Rozpoczęły się prace archeologiczne na trasie S5

Redaktor | 15 mar 2017 W miejscowości Święte w powiecie świeckim archeolodzy już prowadzą badania. Na dniach rozpoczną pracę także w innych miejscach, gdzie będzie przebiegać droga ekspresowa S5, m.in. w okolicach Tryszczyna, Bożenkowa, Jaroszewa i Rogowa.

Zawirowania wokół konkursu na dyrektora teatru

Andrzej Pawełczak | 14 mar 2017 Jak informuje Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy, jeden z kandydatów na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego zgłosił zastrzeżenia, dotyczące braku bezstronności jednego z członków komisji konkursowej.

Gruntówki będą utwardzone

Redaktor | 14 mar 2017 Trwa projektowanie i budowa kolejnych dróg, które mają zyskać twarde nawierzchnie. Obecnie prace prowadzone są na Siedleckiej i Ptasiej. Zaplanowano też równanie wszystkich ulic gruntowych.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi w Bydgoszczy

Redaktor | 13 mar 2017 W poniedziałek w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkali się z gospodarzami z regionu i przedstawicielami organizacji rolniczych.