Wydarzenia 5 gru 2017 | Redaktor
Inspiracja na święta. Nowy butik w Focus Mall [SPONSOROWANY]

Świąteczny concept store to pierwszy tego rodzaju sklep w województwie/ fot. galeria Anna Kopeć

Ręcznie tworzona ceramika czy prace Anny Halarewicz, najlepszej w Polsce graficzki modowej - te i wiele innych przedmiotów można znaleźć w nowym butiku w CH Focus Mall Bydgoszcz. Pop up INSPIRANDER.pl gości w galerii od listopada i pozostanie do Bożego Narodzenia.

Świąteczny concept store to pierwszy tego rodzaju sklep w województwie (wcześniej podobny otwarto tylko w Warszawie). Gromadzi prace polskich projektantów mody, akcesoriów, biżuterii. – Można tu dostać prezent inny niż w sieciówkach. Wyjątkowy upominek pokazuje, że kupiliśmy go dla wyjątkowej osoby – zachęcają pracownicy sklepu.

Pomysłodawcy obiecują, że upominkowych inspiracji nie zabraknie. – Zadbamy o najlepszą selekcję świątecznych propozycji prezentowych – zapewniają.

Wyjątkowym elementem oferty są prace Anny Halarewicz, najlepszej graficzki modowej w Polsce. Artystka współpracowała z takimi czasopismami jak „Elle”, „Twój Styl”, „Harper’s Bazaar” czy „Glamour”. Teraz jej grafiki można nabyć właśnie w Bydgoszczy. – Dla osoby, która interesuje się modą, będzie to wymarzony prezent, a wyeksponowany na ścianie, na pewno każdego zaintryguje – mówią twórcy sklepu.

Sklep oferuje też prace innych artystów, w tym ceramikę z pracowni Piotra Lorka, wykładowcy warszawskiej ASP. Poza oryginalnymi w kształcie kubkami ze złoconym brzegiem – których wielką zaletą jest lekkość – na półkach concept store'u można znaleźć także ozdobne świeczniki i figurki jego autorstwa.

Nowy butik wyróżnia się nie tylko asortymentem, ale i wystrojem. – Zakupy najchętniej robi się w pięknych wnętrzach, dlatego wykorzystaliśmy naturalne, surowe materiały – tłumaczą twórcy. Charakterystycznym elementem aranżacji są moodboardy, wycinki stylizacji powieszone na ścianach. Całość nieprzypadkowo przypomina modernistyczną galerię sztuki. – Moglibyśmy oferować te prace w galeriach – mówi Natalia Głowacka, prezes Zarządu AQSg sp. z o.o. – zależało nam jednak na tym, żeby znaleźć się tutaj, w centrum handlowym, i być bliżej ludzi – wyjaśnia.

Sklep nie jest tylko dla osób z pokaźnym portfelem – można tu dostać także produkty „na każdą kieszeń”. Przykładowo, kubek z pracowni Piotra Lorka, to koszt rzędu 95 zł, inne wyroby ceramiczne czy akcesoria są dostępne od ceny 20–30 złotych.

W Pop up INSPIRANDER.pl można kupić także ubrania: wyrożniają się m.in. T-shirty marki Poket (ze zwierzątkami „wyglądającymi” z kieszonki) czy swetry marki Olga Pokrywka. Jest także duży wybór ciepłych czapek, toreb i torebeczek, skarpetek z dobrej jakości naturalnych materiałów, a także portfeli czy wizytowników o oryginalnym designie.

Coś dla siebie mogą znaleźć także dzieci, a raczej rodzice: filcowe maskotki-zwierzątka do postawienia lub zawieszenia pięknie prezentują się na tle świątecznych światełek, będących częścią sklepowej aranżacji.

Tymczasowy concept store mieści się na pierwszym piętrze CH Focus Mall. Jest otwarty cały tydzień od 9.00 do 21.00.

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor