Wydarzenia 3 lis 2017 | Redaktor
Kończą budowę nowego skateparku na Górzyskowie

Skatepark powstaje na terenie rekreacyjnym na Górzyskowie/fot. Materiały ratusza

Skatepark powstaje na terenie rekreacyjnym między ul. Kossaka i Skorupki, w sąsiedztwie placu zabaw, plenerowej siłowni i wybiegu dla psów. Będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Skatepark przeznaczony będzie dla wielbicieli deskorolek, rolek i rowerów BMX. Jak informuje ratusz, nowy obiekt będzie funkcjonować przez cały rok. - Wykonano już prace ziemne. Przygotowywane są zbrojenia i szalunki niezbędne do wykonania betonowych przeszkód odpornych na warunki pogodowe – czytamy na stronie Urzędu Miasta.
Skatepark wyposażony zostanie m.in. w rampy, quarter pipe, grindbox, poręcz, a także w podwyższenie zawierające grindboksy, poręcze i schody. Wszystko będzie kosztowało ponad 231 tys. zł i ma być gotowe jeszcze w tym roku.
To kolejna już atrakcja na terenie rekreacyjnym, na którym w przeszłości mieścił się plenerowy basen. Dziś mieszkańcy okolicznych bloków mają już do dyspozycji w tym miejscu ogromny plac zabaw, wybieg dla psów oraz plenerową siłownię. Wszystko powstało głównie w oparciu o środki Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

O BBO czytaj też w naszym  artykule "Chętnie głosujemy, na co miasto ma wydać nasze pieniądze".

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor