O realizmie magicznym i „Tygodniku Bydgoskim” na spotkaniu ludzi biznesu
Redaktor Krystyna Lewicka-Ritter prezentuje jeden z numerów "TYgodnika Bydgoskiego"
Redaktor Krystyna Lewicka-Ritter, prowadząca w TB rubrykę „Smaki i Smaczki”, uczestniczyła w spotkaniu grupy Biznes Solidarny w Fundacji „Wiatrak”, które zdominowały rozważania o tym, w jaki sposób „kultura wspiera biznes”.
Inne z kategorii
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Pożar mieszkania w Fordonie [Z OSTATNIEJ CHWILI]
Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie modlitwą – tym razem uczestnicy odmówili jedną część różańca w kaplicy Domu Jubileuszowego Jana Pawła II. Po modlitwie przenieśli się do kawiarni artystycznej „Młynek”, gdzie była kolacja, a potem prelekcja pt. „Realizm magiczny w biznesie”.
Gościem specjalnym była Małgorzata Stawicka – prezes Zarządu Spółdzielni Branży Metalowej „Tuchmet” w Tucholi oraz Fundacji „Nasza tradycja – nasza przyszłość”; laureatka wielu konkursów, między innymi Biznesmen 2013 roku, Kobieta Przedsiębiorcza 2013, Menedżer Najwyższej Jakości 2011, Gepard Biznesu 2011. Prelegentka swoją prezentacją udowadniała, że to nie biznes wspiera kulturę, jak zwykło się uważać, ale to „kultura wspiera biznes”.
- Przedsiębiorczość powstała dopiero po powstaniu kultury. Sztuka powinna stać się fundamentem naszego patrzenia na świat i prowadzić do przedsiębiorczości. Powinniśmy się zastanowić, czy jesteśmy posiadaczami, czy twórcami? - mówiła Małgorzata Stawicka, która w swojej bogatej pracy zawodowej znajduje jeszcze czas na wykłady dla młodych na WSG, na pisanie doktoratu na uniwersytecie w Szczecinie, a także pracę w fundacji „Nasza tradycja – nasza przyszłość”. - Postanowiłam stworzyć Dom Legend Bydgoskich. Poświęcam na to parter własnego domu, przenosząc całą strefę prywatną na piętro – zapowiedziała.
Prelekcja wzbudziła duże zainteresowanie uczestników kolacji. Po wystąpieniu rozpoczęła się długa i ożywiona dyskusja. Uczestniczyła w niej również redaktor Krystyna Lewicka-Ritter z „Tygodnika Bydgoskiego”, pokazując biznesmenom naszą gazetę oraz zachęcając do promowania własnych firm za pośrednictwem kujawskiego folkloru.
Biznes Solidarny to kujawsko-pomorska grupa przedsiębiorców, managerów, liderów w swoich branżach, którzy poszukują nowych inspiracji i chcą podzielić się swoim doświadczeniem. Jest to również grupa osób, którym bliska jest idea prowadzenia biznesu w oparciu o wysokie standardy etyczne i chrześcijańskie, w poszanowaniu potencjału, wartości i potrzeb człowieka; osób, które kierują się w życiu przesłaniem św. Jana Pawła II: „Bardziej być, niż więcej mieć”.
Inicjatorem powstania grupy jest Forum Dialogu i Myśli Jana Pawła II funkcjonujące przy Fundacji „Wiatrak”. Członkowie grupy spotykają się średnio raz w miesiącu w „Wiatraku”. Jak do nich dołączyć – www.wiatrak.org.pl.