Wydarzenia 24 sie 2017 | Redaktor
Otwierają pierwszą w Bydgoszczy kawiarnię Starbucks

materiały prasowe Starbucks

W piątek (25 sierpnia) o godz. 9 w centrum handlowym Zielone Arkady zostanie otwarty Starbucks. Będzie to pierwszy, ale nie ostatni lokal największej sieci kawiarni w Bydgoszczy.

- Otwarcie pierwszego lokalu w Bydgoszczy to dla nas duże wydarzenie. Wiemy, że ta lokalizacja była wyczekiwana przez fanów Starbucks w Bydgoszczy, dlatego cieszymy się, że uruchomiliśmy tu naszą kawiarnię - mówi Katarzyna Pijanowska, brand manager Starbucks Polska. – W przyszłości można spodziewać się otwarć kolejnych kawiarni w tym mieście – dodaje. Nieoficjalnie mówi się, że kolejna kawiarnia zostanie otwarta w biurowcu, który powstaje przy Placu Kościeleckich.

W Starbucksie w Zielonych Arkadach będzie łącznie 50 miejsc siedzących. W lokalu oprócz kanap i foteli, dostępne będą także stół konferencyjny, gniazdka elektryczne i łącze Wi-Fi. Kawiarnia będzie czynna od poniedziałku do soboty w godz. 9 – 21, a w niedzielę od godz. 10 do 20. Na dzień otwarcia przygotowano szereg atrakcji, m.in. słodki poczęstunek, pokaz alternatywnych metod parzenia kawy, a także degustacje kawy.

Starbucks to największa na świecie sieć kawiarni. Została założona w 1971 roku w Seattle. Koncern Starbucks Corporation posiada około 25 tysięcy kawiarni w ponad 70 krajach świata, z czego ponad połowa znajduje się w USA. W Polsce Starbucks obecny do tej pory w dziewięciu miastach: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Gdańsku i Gdyni.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor