Wydarzenia 21 lis 2017 | Redaktor
Policja szkoli pracowników sądu, by umieli się bronić podczas napadu

Szkolenie dla pracowników bydgoskiego sądu/Materiały policji

Wydział prewencji Komendy Miejskiej Policji prowadzi szkolenia z samoobrony dla pracowników sądu rejonowego. Osoby, które dotąd nie miały do czynienia z samoobroną, uczą się m.in. prawidłowych odruchów obronnych.

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 31 grupa pracowników Sądu Rejonowego stanęła twarzą w twarz z policyjnym instruktorem.

- Było to spotkanie praktyczne z technik samoobrony. Nie zabrakło również teorii dotyczących aspektów prawnych oraz psychologicznych działań obronnych – relacjonuje komisarz Przemysław Słomski z działu prasowego policji.

Ćwiczenia prowadzi mł. asp. Szymon Porażyński, instruktor samoobrony z bydgoskiego wydziału prewencji. Uczy urzędników praktycznego radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. - Zakres szkolenia obejmuje techniki skuteczne, a zarazem proste do wykonania, tak aby mogły je wykonać osoby, które na co dzień nie mają nic do czynienia z sztukami walki – opowiada komisarz Słomski.

Uczestnicy zajęć m.in. przećwiczyli bezpieczne upadanie, uwalnianie się z chwytów tułowia. Celem nadrzędnym tych zajęć było wyrobienie prawidłowych odruchów obronnych oraz zachowań podczas ewentualnego napadu.


Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor