Wydarzenia 6 mar 2017 | Redakcja
Remonty głównych ulic. Fordońska i Szubińska już wiosną

materiały Urzędu Miasta Bydgoszcz

W tym roku miasto wyda 12 mln zł na remonty ulic. Nową nawierzchnię zyskają ulice: Fordońska, Szubińska, Romanowskiej, Smukalska, Jagiellońska, Wojska Polskiego, Dziatkiewicza, Sułkowskiego, Szpitalna i Bałtycka.

Prace remontowe na bydgoskich ulicach zostały podzielone na trzy pakiety, które będą realizowane od wiosny do jesieni. W pierwszej kolejności ekipy remontowe pojawią się na ulicy Romanowskiej, Szubińskiej i Fordońskiej. Ogłoszono już przetarg na pierwsze remonty, który zostanie rozstrzygnięty na przełomie marca i kwietnia. O wyborze najkorzystniejszej ofert decydować będzie termin realizacji, długość gwarancji i cena. Prace mają potrwać dwa miesiące.

 Nowy asfalt wiosną pojawi się na całej długości na ul. Romanowskiej (osiedle Eskulapa). Na Fordońskiej równą nawierzchnię zyska północna jezdnia na odcinku od ul. Transportowej do Zakładów Zbożowych oraz jezdnia południowa od ulicy Oksywskiej do Kabla. Koleiny znikną również z odcinka ulicy Szubińskiej pomiędzy ul. ks. Schulza i wiaduktem (wylot z miasta).

- Najbardziej uciążliwe roboty będą wykonywane w godzinach wieczornych i nocnych. W ciągu dnia realizowane maja być przede wszystkim prace związane z wymiana krawężników i regulacja studzienek. Utrudnienia mają ograniczyć się do zawężeń pasów ruchu – informują drogowcy.

 

W tym roku na modernizację ważnych ulic w Bydgoszczy zarezerwowanych jest 12 mln zł. Planowane są między innymi remonty dróg na terenie byłego Zachemu. Ulice do remontu w 2017 roku: Fordońska, Szubińska, Romanowskiej, Smukalska, Jagiellońska, Wojska Polskiego, Dziatkiewicza, Sułkowskiego, Szpitalna i Bałtycka.

Redakcja Autor