Wydarzenia 4 maj 2017 | Redaktor
Tragiczny bilans majowego weekendu na drogach

materiały policyjne

Przez sześć dni długiego weekendu na drogach naszego województwa doszło do 15 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 19 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 370 kolizji i złapali 73 pijanych kierowców.

 

 

Za nami najdłuższy w tym roku weekend, w czasie którego mogliśmy odpocząć lub wyjechać. Był to także czas wytężonej pracy dla policjantów ruchu drogowego. Od piątku (28.04) do środy (3.05.17) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzili działania ”Bezpieczny majowy weekend”. W tym czasie było więcej patroli, kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu. Mundurowi korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także nieoznakowanych pojazdów z wideorejestratorami.

W ciągu sześciu dni na drogach naszego województwa doszło do 15 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 19 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 370 kolizji i złapali 73 pijanych kierowców.

W całym kraju podczas majowego długiego weekendu doszło do 356 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 477 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 1571 nietrzeźwych kierowców. Dane wskazują, że bilans tegorocznego świątecznego weekendu jest jednak lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor