Żużel 7 cze 2021 | Redaktor
Pierwsza runda SEC w sobotę w Bydgoszczy. Wadim Tarasenko pojedzie z „dziką kartą”

fot. Anna Kopeć

Pierwsza runda Indywidualnych Mistrzostw Europy – Speedway Euro Championship odbędzie się 12 czerwca w Bydgoszczy. „Dziką kartę” na zawody otrzymał żużlowiec Polonii Bydgoszcz Wadim Tarasenko.

Zawody zostały zapowiedziane podczas konferencji prasowej 7 czerwca. - Cieszę się, że One Sport nam zaufał, że znowu możemy gościć Indywidualne Mistrzostwa Europy w naszym mieście. Liczę na świetne ściganie. Dla mnie równie ważnym czynnikiem jest to, że największa telewizja sportowa świata, Eurosport pokaże te zawody - mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Pamiętamy poprzedni finał SEC z zeszłego roku, to były jedne z najlepszych zawodów, jakie oglądałem. Z powodu pandemii udało nam się rozegrać tylko SEC Challenge, ale obsada, która pojedzie w tym roku, jest naprawdę na najwyższym poziomie- wskazał Piotr Szymański, przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe.

- Jestem przekonany, że kibice, którzy zasiądą na trybunach stadionu, będą świadkami niesamowitych emocji - zapewniał prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz.

Podczas zawodów na torze zabraknie kontuzjowanego żużlowca Polonii, Davida Bellego. Zastąpi go Jacob Thorssell.

Za „dziką kartę” na prestiżowe zawody dziękował Wadim Tarasenko. - Chcę pokazać to, na co mnie stać. Będę mocno pracował w parkingu, na torze, żeby zaprezentować się jak najlepiej. Bydgoski owal jest skonstruowany w taki sposób, że ciężko się dopasować i na start i na trasę. Często jest tak, że ci, co dobrze wystartowali nie mogą znaleźć prędkości w polu, albo odwrotnie. Trzeba pilnować tego, co będzie się działo na torze - powiedział.

Patronem Honorowym cyklu mistrzostw jest europoseł Ryszard Czarnecki.

W Bydgoszczy na SEC widzimy się po raz drugi i szczerze mam nadzieję, że zawody będą równie dobre, jak te zeszłoroczne. Po tamtej imprezie słychać było mnóstwo ciepłych słów pod adresem organizatorów i promotorów, co pokazuje, że na torze w Bydgoszczy po prostu zawsze dużo się dzieje. Ja oczywiście najbardziej liczę na biało-czerwonych w postaci Bartosza Smektały, Patryka Dudka i Piotra Pawlickiego. Chciałbym, żeby w końcu w SEC Polak stanął na najwyższym stopniu podium, żebyśmy mogli w Rybniku na koniec posłuchać Mazurka Dąbrowskiego – mówił na wyemitowanym podczas konferencji filmie.

Indywidualnego Mistrza Europuy wyłonią cztery rundy zawodów, rozegrane na przestrzeni miesiąca. Obrońcą mistrzowskiego tytułu jest Brytyjczyk, Robert Lambert. W stawce SEC 2021 znaleźli się m.in. trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata – Nicki Pedersen, Wicemistrz Świata z 2017 roku, Patryk Dudek oraz mistrzowie Europy z poprzednich lat – Leon Madsen oraz Mikkel Michelsen.

Bilety na rundę w Bydgoszczy można nabyć inernetowo eBilet.pl, będą też stacjonarnie dostępne w klubie. Ceny są następujące: 

- Bilet VIP – 450 zł

- Trybuna Główna – 150 zł

- Nowa Trybuna – 60 zł

- Sektor A – 50 zł

Sektor B – 40 zł

Bilety rodzinne - Bilet normalny + osoba do 18. roku życia

Bilet rodzinny (Sektor A):

- 80 PLN (1+1)

- 120 PLN (1+2)

- 130 PLN (2+1)

- 160 PLN (2+2)

Bilet rodzinny (Sektor B):

- 60 PLN (1+1)

- 90 PLN (1+2)

- 110 PLN (2+1)

- 140 PLN (2+2)

Dzieci do lat 7 wstęp wolny - brak wyznaczonego miejsca na stadionie.

Zdjęcia: Anna Kopeć

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor