Żużel 7 sty 2018 | Redaktor
Tomasz Gollob dostał nagrodę Przeglądu Sportowego

Tomasz Gollob ze złotym superczempionem/Polsat Sport

Owacją na stojąco i burzą oklasków nagrodzili Tomasza Golloba uczestnicy gali mistrzów sportu , na której ogłoszono wyniki 83. plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski 2017 roku.

 Golloba nie było na gali. Jak podkreślili prowadzący, bardzo chciał przyjechać, ale dolegliwości po kontuzji, której nabawił się w kwietniu ubr. nie pozwoliły na to. Tomasz Gollob ma uszkodzony kręgosłup i jest przykuty do wózka. Poza tym cierpi potężne bóle.

Statuetkę złotego superczempiona wręczyli mu w jego domu redaktorzy Marcin Feddek (Polsat) i Michał Pol  (dyrektor programowy segmentu sportowego w Grupie Onet-Ringier Axel Springer Polska - wydawcy „Przeglądu Sportowego”). Nagranie z wręczenia statuetki wyemitowano podczas gali mistrzów sportu w sobotę, 6 stycznia.

„Wartość tego czempiona jest absolutnie największa” – powiedział Tomasz Gollob. - „Szkoda, że ten czas tak szybko minął i kontuzja, której się nabawiłem nie pozwala mi kontynuować uczestnictwa w sporcie. Jeszcze wiele chciałem zrobić sportowych rzeczy, nie tylko na żużlu, ale też w motocrossie jak i w Dakarze. Myślę, że to już jest historia. Za to wszystko dziękuję, a moim kolegom z dyscypliny żużlowej, jak i też motocrossowej życzę, aby dobrze się bawili, aby te wszystkie zwycięstwa sportowe jak najdłużej was bawiły, żebyście byli szczęśliwi. Dziękuję.”

Po tym wzruszającym wystąpieniu zebrani na sali goście gali owacją na stojąco i burzą oklasków nagrodzili Tomasza Golloba.

Sportowcem roku w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” został Kamil Stoch, który w sobot wygrał również turniej czterech skoczni, odnosząc zwycięstwa we wszystkich konkursach jako drugi zawodnik w historii.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor