Żużel 22 cze 2018 | Redaktor
Zbiórka na mural Tomasza Golloba

Od 23 kwietnia 2017 roku Tomasz Gollob bierze udział w najważniejszych zawodach w swoim życiu. Wsparciem do wygrania tych zawodów, na pewno będzie mural, który zostanie wykonany na bydgoskim Miedzyniu.

W projekcie muralu zawarte zostanie wiele symboli związanych z indywidualnym mistrzem świata na żużlu z 2010 roku. - Kolor niebieski, ulubiony kolor Tomasza Golloba, który towarzyszył mu niemal przez całą karierę sportową. Kolor złoty, to wejście na sam szczyt - tłumaczy Marcin Stawluk, inicjator akcji. Nie jest to przypadkiem, że mural będzie wykonany na bydgoskiej dzielnicy Miedzyń, ponieważ to właśnie tutaj Tomasz Gollob mieszkał przez długi czas. Autorem projektu jest znany streetartowiec Bartek Bujanowski. Realizację projektu przewiduje się na okres jesienny, prawdopodobnie będzie to przełom września i października.

Każdy może wesprzeć tę inicjatywę, na portalu PolakPotrafi.pl rozpoczęto zbiórkę na ten cel (Link do zbiórki: www.polakpotrafi.pl/projekt/mural-tomasza-golloba). Dla wspierających przygotowano specjalne fanty, w puli znajdują się między innymi takie perełki jak: programy z zawodów SGP Bydgoszcz 2010, na których Tomek celebrował zdobycie złotego medalu IMŚ; siodełko motocyklu Golloba; gogle żużlowe, w których startował i wiele innych. 

Miłosz Kalaczyński

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor