Moneta z bydgoskiej mennicy licytowana w Nowym Jorku

Redaktor | 12 sty 2022 W sobotę (15 stycznia) w Nowym Jorku odbędzie się licytacja wyjątkowej monety z bydgoskim rodowodem. Monetę wybito w 1621 roku w bydgoskiej mennicy. Cena wywoławcza to 180 tys. dolarów! Według szacunków jej cena może osiągnąć przedział między 300 a 600 tys. dolarów.

Trzy zielone ściany stanęły w Śródmieściu

mk | 12 sty 2022 Pionowe ogrody zamontowano na terenie urzędu miasta przy ul. Grudziądzkiej (dwie ściany) oraz przy budynku Miejskiego Centrum Kultury (jedna ściana) przy ul. Marcinkowskiego.  Zielone ściany mają pomoc niwelować zanieczyszczenie powietrza.

Trwała farba do włosów blond a amoniak

Redaktor | 20 gru 2021 Koloryzacja na zupełnie inny kolor i farba do włosów blond to coś, o czym marzy wiele z nas. O tym, jak udana koloryzacja może zmienić nasz wygląd, chyba nikomu nie trzeba mówić, jednak ma także swoje ciemniejsze strony, o jakich zapominamy. Jedną z nich jest wpływ farby na włosy, który czasami może je poważnie zmęczyć i wysuszyć. Dzieje się tak przede wszystkim przez amoniak...

Handlowała podróbkami, czy wyląduje za kratkami?

kd | 8 gru 2021 Kryminalni ze żnińskiej komendy zatrzymali wczoraj 36-letnią kobietę, która odpowie za handel podrobionym towarem. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej, nielegalne używanie znaku towarowego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.