Aktualności 4 cze 11:52 | Krzysztof Drozdowski
W nocy zdewastowano pomnik Kościuszki w Warszawie

fot. nadesłane

W nocy z 2 na 3 czerwca wzorem wydarzeń mających miejsce w USA zdewastowano pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie. Warszawska policja podjęła śledztwo w poszukiwaniu winnych zniszczenia mienia.

Black Lives Matter” - taki napis pojawił się we wtorek w nocy (2 czerwca) na cokole pomnika Tadeusza Kościuszki w Warszawie. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że zleci oczyszczenie pomnika.

Wcześniej dokonano dewastacji pomnika Tadeusza Kościuszki w czasie nocnych zamieszek w Waszyngtonie. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Wiele znanych osób wyraziło swoją dezaprobatę dla takich działań. Podejrzenie o dokonanie tego aktu wandalizmu szybko padło na organizację Antifa, bezposrednich dowodów jednak brakuje. Organizacja w naszym kraju nie ma schierarchizowanych struktur, skupia w teorii ludzi o poglądach antyfaszystowskich. Przeważnie jednak pod jej sztandarem działają osoby o skrajnie lewicowych poglądach. 

Znany prawicowy dziennikarz śledczy napisał:

Wzorem amerykańskiego bydła ujawniło się bydło w Polsce - pomnik Kościuszki w Warszawie został zdewastowany. Zniszczenia pomnika w Waszyngtonie spotkało się z głosami poparcia ze strony przedstawicieli polskiej lewicy. Kiedy przejdziecie do plądrowania Biedronek?

 

 

 

 

 

 

 

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.