Bocianowo Śródmieście Stare Miasto 15 lip 2018 | Redaktor
Cieszkowskiego dwukierunkowa. Dla rowerów [INTERWENCJA]

fot. Anna Kopeć

Ulica Cieszkowskiego jest dwukierunkowa dla rowerów, ale chyba kierowcy aut tego nie dostrzegają, bo opel insygnia omal mnie nie przejechał – skarżył się nam Czytelnik.

Rewitalizacja pl. Wolności. Plac budowy przekazany

Bocianowo Śródmieście Stare Miasto 4 kwi 11:10

Po remoncie otwarto ulicę Cieszkowskiego w grudniu ubiegłego roku. Rewitalizacja ulicy  trwała kilka miesięcy i kosztowała 2,5 mln złotych. Największe zmiany widać w nawierzchni: materiały wykończeniowe nawiązują  do stylistyki z początku XX wieku. Na chodnikach ułożono kamienne płyty otoczone opaskami z szarego granitu lub bazaltu. Z kolei na jezdni - kostkę kamienną z granitu czerwonego. Odrestaurowano stylowe oświetlenie. Dodatkowo wyposażono je w kwietniki. Przy szerokich chodnikach ustawiono ławki, kosze i stojaki rowerowe. Zgodnie z postulatami mieszkańców, ograniczona została liczba miejsc parkingowych.

Drogowcy wsłuchali się też w inne postulaty i ograniczyli ruch pojazdów, m.in. zakaz wjazdu samochodów ciężarowych (z wyjątkiem służb miejskich i docelowych dla dostawców). Wycofali też z ulicy autobusy komunikacji miejskiej.  Utrzymali również jeden kierunek jazdy od ulicy Pomorskiej w stronę Gdańskiej.

Rowerzyści zostali uprzywilejowani i mogą jeździć ulicą Cieszkowskiego. – Nie wszyscy respektują znaki – żalił się nam Czytelnik. – Jechałem od strony Gdańskiej i jadący z przeciwka opel insygnia omal mnie nie zepchnął z jezdni . Zrobił to celowo, bo do zdarzenia doszło dość wcześnie rano i nie było w ogóle ruchu.

Przypominamy zatem. Cieszkowskiego jest dwukierunkowa dla rowerów. Kierowcy aut! Patrzcie na znaki i przestrzegajcie przepisy.

fot. Anna Kopeć

bw

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor