Description of Image

Skorpion w kuchni

Redaktor | 26 kwi 21:14 Mieszkaniec Fordonu znalazł w kuchni skorpiona. Złapał go do słoika.

W Fordonie powstaje nowoczesny plac zabaw bez barier

Redaktor | 15 mar 2023 Trwają zaawansowane prace przy przebudowie integracyjnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 65 na osiedlu Szybowników w Nowym Fordonie. Jest on wyposażany w szereg nowych urządzeń, które pozwolą na zabawę także dzieciom z niepełnosprawnościami. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Przedszkole w Nowym Fordonie będzie EKO. Podpisano umowę

materiał partnera | 10 mar 2022 Przedszkole nr 22 w Nowym Fordonie to placówka, którą ratusz modernizuje w oparciu o program „Ekoszkoła i ekoprzedszkole”. Budynek po zakończeniu prac zużyje mniej energii, zyska nową elewację i stanie się przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami. Podpisano umowę na wykonanie prac.

Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa ostrzega przed oszustwami

Redaktor | 28 sty 2022 – Dostaliśmy informację, że na osiedlu Niepodległości pojawiła się osoba, która chodzi po mieszkaniach z dokumentami związanymi z podatkami i przekazuje je mieszkańcom do podpisania. Informujemy, że Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa nie prowadzi takich działań – przekazuje FSM na Facebooku.

Dwa defibrylatory trafią do Fordonu

mk | 30 wrz 2020 Zakup defibrylatorów realizuje miasto w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Urządzenia zostanie zamontowane w kompleksie sportowym przy ul. Piwnika Ponurego i w wozie strażaków OSP Fordon.

Nowa scena plenerowa powstaje w Fordonie

Redaktor | 8 lip 2019 Rozpoczęła się budowa nowej sceny plenerowej w Fordonie – informuje ratusz. Przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 uporządkowany zostanie także przyległy teren. Inwestycja realizowana jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Barwy wolności w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5

Redaktor | 10 maj 2019 Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy zaprasza na wernisaż wystawy prac powstałych podczas XVI edycji Bydgoskich Ekspresji Malarskich pt. „Barwy Wolności”. Wystawa odbędzie się w sobotę, 11 maja w Arthol Galerii MDK5 o godz. 12.00. (Szczegóły na plakacie).

Posprzątają Fordon. Wielka akcja FSM

Redaktor | 14 kwi 2019 Pracownicy Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej wraz ze społecznikami z dzielnicy wyruszą na sprzątanie świata. W piątek (26 kwietnia) rozpocznie się kolejna edycja Akcji Fordon dla Planety.

Pomoc dla pogorzelca. Spółdzielnia apeluje

Redaktor | 19 mar 2019 W związku z niezwykle przykrą sytuacją do jakiej doszło we wtorek (19 marca) w bloku przy ul. Monte Cassino 6, gdzie w wyniku pożaru spłonęło mieszkanie, prosimy o pomoc w upowszechnieniu informacji o zbiórce rzeczy dla poszkodowanego – apeluje Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa.