Nowy Fordon 1 mar 2019 | Redaktor
Są chętni na budowę orlika przy Piwnika

fot. Bydgoski Budżet Obywatelski

Czterech wykonawców złożyło ofertę na dokończenie budowy lekkoatletycznego orlika przy ulicy Piwnika Ponurego.

Poprzedni podejście do budowy lekkoatletycznego orlika przy ulicy Piwnika Ponurego zakończyło się fiaskiem. Wykonawca porzucił budowę. Miasto zerwało więc umowę z warszawską firmą DBM Services i ogłosiło nowy przetarg.

Lekkoatletyczny orlik w Nowym Fordonie został zgłoszony w ramach piątej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt modernizacji boiska przy ul. Piwnika Ponurego zdobył 2 535 głosów. Na inwestycję przeznaczono pierwotnie 459 tys. złotych.

Do przetargu zgłosiły się czterej oferenci: Panorama Obiekty Sportowe sp. z o.o. z Piaseczna zadeklarowała, że wykona obiekt za blisko 2,7 mln złotych, IWOBUD sp. z o.o. z Warszawy ( 2,096 mln zł), PRODIB sp z o.o. z Olmpina (blisko 3 mln zł) oraz konsorcjum dwóch firm Bogmar sp. z o.o. z Ostromecka/AB FACTOR z Bydgoszczy (2,41 mln zł).

Miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 1,954 mln złotych.

Ratusz wcześniej informował: „ Zakładamy, że cała inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. Otwarcie ofert nastąpi 27 lutego br. Miasto także wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie tej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki”.

„W ramach przebudowy części lekkoatletycznej przewidywana jest modernizacja bieżni prostej z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiona będzie też bieżnia okólna o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne zostanie przystosowane do trenowania skoków wzwyż. Na drugim znajdzie się rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal. Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego. Będzie ona wyposażona między innymi w instalację do nawadniania. Na boisku ustawione zostaną też nowe bramki, a pola wokół nich zabezpieczone zostaną piłkochwytami. Cały teren zyska  ogrodzenie” – informuje ratusz

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy, oprac. jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor