Nowy Fordon 14 lip 2018 | Redaktor

Ratusz zapowiada modernizację boiska przy ul. Piwnika-Ponurego. Obiekt w Nowym Fordonie po przebudowie ma pełnić funkcję lekkoatletycznego orlika. Inwestycja kosztować będzie ponad 2,1 mln zł.

fot. UMB

Boisko znajduje się w północnej części osiedla Bohaterów. Kilka lat wcześniej w jego bliskim sąsiedztwie powstał typowy wielofunkcyjny orlik ze sztuczną nawierzchnią, wykorzystywany do gry w piłkę nożną,  koszykówkę, siatkówkę. Teraz również starszy obiekt z trawiastą murawą zostanie przebudowany. Będzie uzupełniał ofertę sąsiedniego boiska. Zaplanowano między innymi przebudowę części lekkoatletycznej z bieżnią, przebudowę boiska do piłki nożnej i ogrodzenie całego obiektu.

W ramach przebudowy części lekkoatletycznej przewidywana jest m.in. modernizacja bieżni prostej z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiona będzie też bieżnia okólna o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne zostanie przystosowane do trenowania skoków wzwyż. Na drugim znajdzie się rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal.

Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego. Będzie ona wyposażona między innymi w instalację do nawadniania. Na boisku ustawione zostaną też nowe bramki, a pola wokół nich zabezpieczone zostaną piłkochwytami.

Cały teren zyska  ogrodzenie. Wybrany został już wykonawca prac budowlanych. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma DBM Services. Inwestycja pochłonie 2,14 mln zł i będzie objęta 6-letnią gwarancją. Z nowego obiektu będzie można korzystać w I połowie przyszłego roku. Projekt jest dedykowany mieszkańcom całej dzielnicy. W znacznym stopniu sfinansowany zostanie  w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W piątej edycji programu oddano na to zadanie ponad 2,5 tysiąca głosów.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor