Nowy Fordon 19 mar 2019 | Redaktor
Pomoc dla pogorzelca. Spółdzielnia apeluje

fot. FSM

W związku z niezwykle przykrą sytuacją do jakiej doszło we wtorek (19 marca) w bloku przy ul. Monte Cassino 6, gdzie w wyniku pożaru spłonęło mieszkanie, prosimy o pomoc w upowszechnieniu informacji o zbiórce rzeczy dla poszkodowanego – apeluje Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Potrzebna jest odzież i przedmioty codziennego użytku. ‎Na chwilę obecną najpotrzebniejsze są ubrania (rozmiar XL, L na wzrost  190 cm, obuwie rozmiar 45/46). Dary można przynosić do Biura Obsługi Mieszkańców FSM przy ul. Kleeberga 2 w godzinach pracy spółdzielni (pn., śr.,czw. od 7 do 15, wt. 8 do 17, pt. 7 do 14). Uwaga: Prosimy nie przynosić mebli. Mieszkanie musi być gruntownie uprzątnięte i wyremontowane.

W budynku odbyły się oględziny policji, inspektora z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, przedstawiciela ubezpieczyciela części wspólnej nieruchomości oraz inspektorów Nadzoru Branży Budowlanej Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na miejscu był obecny rzeczoznawca budowlany. Uprawnieni do dokonywania przeglądów konserwatorzy Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej sprawdzili instalację gazową i elektryczną. Pracownicy spółdzielni cały czas wykonują czynności na miejscu.

Poszkodowany otoczony jest opieką rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Zgłaszają  się wolontariusze chętni do pomocy w uprzątnięciu mieszkania. 

Źródło: Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor