Nowy Fordon 25 gru 2017 | Redaktor
Święta Rodzina, pasterze, anioły i zwierzęta. Żywy żłóbek w Fordonie [ZDJĘCIA]

Żywa szopka w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników/fot. maczu

Już po raz 25. Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” przygotowało żywą szopkę w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników. Można ją podziwiać w święta, a także po świętach.

Co roku Świętą Rodzinę gra zupełnie inna para z malutkim dzieckiem. Tym razem to Ewelina i Dawid Jaszczak z małą Jadwigą, która właśnie skończyła miesiąc.
W szopce są też pasterze i anioły - grają ich wolontariusze GPS z Fundacji „Wiatrak” oraz z duszpasterstwa 4don4lord.
Łącznie w żywy żłóbek zaangażowanych jest około 100 osób – głównie z DA „Martyria” i z „Wiatraka”, ale także wierni z parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników i wielu innych spoza niej. O bezpieczeństwo i porządek dbają panowie z Bractwa Św. Wojciecha, a także ochotnicza straż pożarna z Kabla.
Tradycyjnie w stajence nie brakuje zwierząt – jest muł i osioł z gospodarstwa agroturystycznego Krystyny Drzewieckiej „Pola” w Mochlu, kozy i owce z Ogrodu Fauny Polskiej w Myślęcinku, kuce (także słoma i siano) z gospodarstwa Jacka Saja w Fordonie oraz konie z gospodarstwa Leonarda Gwita w Strzelcach Dolnych.
Żywej szopce zawsze towarzyszą dekoracje tworzone przez „Martyrię”. Tym razem nawiązują do hasła rozpoczętego właśnie roku liturgicznego: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
Żywy żłóbek pojawi się w bazylice przy ul. Bołtucia 5 jeszcze w drugie święto Bożego Narodzenia ( 26 grudnia) oraz 6 i 7 stycznia na mszach świętych o godz. 13.00.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor