Okole 27 lip 2018 | Redaktor
Na Grunwaldzkiej dużo zmian

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwa budowa dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Na Okolu powstanie też nowy sklep, a wraz z nim na wysokości Czarnej Drogi zainstalowana zostanie sygnalizacja synchronizowana z sąsiednimi światłami.

Największą inwestycją na Okolu jest budowa dróg rowerowych pomiędzy rondem Grunwaldzkim i ul. Kraszewskiego, która pochłonie blisko 11 mln zł. Więcej czytaj: 

Powstanie więcej ścieżek rowerowych na Okolu.

Prace są już zaawansowane. Wykonano m.in. koryta pod przesunięcie jezdni na odcinku pomiędzy rondem i ul. Graniczną. Na rondzie prowadzone są przede wszystkim prace związane z przebudową i budową oświetlenia oraz elementów sygnalizacji. Roboty te prowadzone są w miejscach poza ciągami pieszych lub z miejscowymi utrudnieniami z zachowaniem ciągłością ruchu. Na odcinku od Granicznej do Czarnej Drogi prowadzone są niezbędne rozbiórki jezdni i chodników. Z kolei pomiędzy Czarną Drogą i Kraszewskiego drogowcy wykonują pierwsze prace brukarskie oraz przy podbudowie ścieżki rowerowej. Zakończenie wszystkich prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Na ul. Grunwaldzkiej ma być bezpieczniej na przejściach dla pieszych. Na wysokości ul. Granicznej planowany jest montaż nowoczesnego oświetlenia wertykalnego, które poprawia widoczność osób znajdujących się w strefie przejścia. Z kolei na wysokości Czarnej Drogi gdzie budowany jest market zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna, która będzie zsynchronizowana z sąsiednimi światłami.

Ze względu na odległy termin modernizacji wiaduktu kolejowego nad ulicą Grunwaldzką przez PKP (lata 2019-21), ZDMiKP zdecydował się w ramach własnych robót na montaż i naprawę balustrady na chodniku przylegającym do obiektu kolejowego.

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor