Wydarzenia 14 cze 2018 | Redaktor
Powstanie więcej ścieżek rowerowych na Okolu

źródło: bydgoszcz.pl

Rozpoczyna się budowa nowych ścieżek rowerowych w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Nowe drogi połączą centrum z osiedlami Czyżkówko i Osowa Góra oraz sąsiednimi gminami. Wartość inwestycji to blisko 11 mln złotych.

Wczoraj (13 czerwca) przekazano wykonawcy plac pod budowę dróg rowerowych wokół ronda Grunwaldzkiego i ulicy Grunwaldzkiej. W sumie powstanie ponad siedmiokilometrowa trasa, która połączy centrum miasta z osiedlami Czyżkówko i Osowa Góra oraz pobliskimi gminami.

Ciągi rowerowe powstaną po obu stronach ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do ulicy Kraszewskiego. Ścieżki zostaną poprowadzone również wokół ronda i będą łączyły się z trasą wybudowaną podczas przebudowy węzła Garbary i drogami, które utworzono w trakcie modernizacji węzła zachodniego (na wysokości ulicy Kraszewskiego). W najbliższych latach dobudowane zostaną też drogi rowerowe wzdłuż ul. Kruszwickiej i Focha.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie infrastruktura podziemna i sygnalizacja świetlna z elementami Inteligentnych Systemów Transportowych. Zaplanowano również budowę nowej nawierzchni wraz z podbudową wlotu oraz wylotu ulicy Grunwaldzkiej (zniknie wysepka na styku Grunwaldzkiej i Focha). Zdecydowana większość prac będzie realizowana poza istniejącą jezdnią główną. Jednak kierowcy muszą liczyć się z przewężaniami pasów ruchu i ograniczeniami prędkości. Zakończenie robót planowane jest jeszcze w tym roku. Wartość inwestycji to blisko 11 milionów złotych.

Przypomnijmy, że we wtorek (12 czerwca) przekazano do remontu również most w ciągu ulicy Mińskiej. Zaplanowano m.in. wykonanie nowej płyty pomostu, odwodnienia, remont chodników, dojazdów, zastosowanie nowych barieroporęczy, zabezpieczenie przed korozją oraz odmalowanie mostu. W trakcie prac most będzie niedostępny dla samochodów, dla których zaplanowano objazdy. Natomiast piesi i rowerzyści będą mogli nadal niego korzystać. Remont ma potrwać do końca roku.

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor