Szwederowo 5 sty 2018 | Redaktor
Nowy parking na Szwederowie

Ogólnodostępny parking powstanie przy ul. Goszczyńskiego/ fot. UM Bydgoszczy

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstanie nowy ogólnodostępny parking przy ul. Goszczyńskiego na Szwederowie. Miejsca parkingowe znajdować się będą przy Szkole Podstawowej nr 63.

Za zwycięskim projektem opowiedziało się tysiąc czterysta osiemnaście osób. Z parkingu korzystać będą mogli m.in. opiekunowie, którzy dowożą swoje dzieci do szkoły, osoby, które postanowiły wybrać się na basen, mieszkańcy korzystający z targowiska osiedlowego czy tez pobliskich domków jednorodzinnych i bloków.

Realizacja tej inwestycji wymaga przygotowania projektu technicznego uwzględniającego konieczność przebudowy infrastruktury podziemnej. W ciągu najbliższych kilku miesięcy zostanie opracowana niezbędna dokumentacja, która określi szczegółowy zakres przedsięwzięcia.

W poprzednich latach w ramach BBO na Szwederowie zrewitalizowany został skwer im. Tadeusza Nowakowskiego, znajdujący się pomiędzy ulicami Skorupki i Orlą; przy Zespole Szkół nr 30 powstały nowe urządzenia do zabawy i ćwiczeń. Powstała ogólnodostępna 3-stanowiskowa siłownia zewnętrzna. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski wzdłuż ul. Leszczyńskiego na wysokości bloku z numerem 41a wybudowano nowy chodnik i ogólnodostępne miejsca parkingowe.

Źródło: bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor