Tatrzańskie 17 sie 2020 | kp
Tatrzańskie wychodzi z mroku. Nowe oświetlenie na trzech ulicach

fot. ilustracyjna, Pixabay

Trwa budowa oświetlenia w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na ulicach Tatrzańskiej, Karkonoskiej i Wierchowej. Ustawione zostaną tam latarnie wyposażone w energooszczędne oprawy.

Po etapie projektowania, przystąpiono do robót. Ułożono już niezbędne kable i wybudowano fundamenty pod nowe latarnie. Jak w czwartek (13 sierpnia) informował ratusz, wzdłuż ul. Karkonoskiej i Wierchowej oraz na odcinku ul. Tatrzańskiej zostaną ustawione latarnie wyposażone w energooszczędne oprawy.

Decyzje mieszkańców osiedla Tatrzańskiego

Oświetlenie ulic było jednym z projektów osiedlowych, które wygrały w BBO w 2019 roku (obok butelkomatu i rewitalizacji placu zabaw przy Orliku SP 67). Na ubiegłoroczny projekt głosowało wówczas 168 mieszkańców. Miasto przeznaczyło na realizacje tego zadania 200 tysięcy złotych.

Bydgoski Budżet Obywatelski 2020

Do najnowszej edycji BBO zgłoszono kolejne kilkadziesiąt projektów, które miałyby uatrakcyjnić osiedle Tatrzańskie. Aktualnie są one oceniane przez zespół ds. weryfikacji i samych mieszkańców.

Swoje zdanie można wyrażać do 10 października, za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W listopadzie rozpocznie się głosowanie na projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Na ich urzeczywistnienie przeznaczono rekordową kwotę – 16 milionów złotych.

Na podstawie: bydgoszcz.pl

kp Autor