Wyżyny 17 maj 2019 | Redaktor
Stadion Chemika przy Glinkach ma już oświetlenie

fot. Chemik Moderator Bydgoszcz

Zakończyła się inwestycja polegająca na zaprojektowaniu i wykonaniu oświetlenia boiska na stadionie Chemika Bydgoszcz. Zadanie ma związek z mistrzostwami świata do lat 20 w piłce nożnej, które w maju i czerwcu odbędą się m.in. w Bydgoszczy.

Pełna nazwa zadania nosiła nazwę: „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na budowie oświetlenia boiska treningowego (głównego) na terenie Bydgoskiego Klubu Sportowego Chemik przy ul. Glinki 79 w Bydgoszczy”.

W wyniku ogłoszonego przez Urząd Miasta Bydgoszczy przetargu wykonawcą robót została firma Ada-Light Sp. z o.o. z Gostynina, która złożyła ofertę opiewającą na 483 tys. złotych. Wykonawca poza sporządzeniem kompletnej dokumentacji projektowej wykonał roboty budowlane polegające na instalacji sześciu masztów oświetleniowych oraz doprowadzenie do nich pełnego okablowania.

Oświetlenie boiska BKS Chemik to efekt przyznania Bydgoszczy organizacji siedmiu meczów mistrzostw świata U-20. Przypomnijmy, że w ramach turnieju mecze odbywać się będą na stadionie Zawiszy, a dodatkowo Bydgoszcz i okolice zostały zobligowane do przygotowania czterech ośrodków treningowych, którymi będą: boisko Chemika, boisko boczne Zawiszy oraz ośrodki w Solcu Kujawskim i Łochowie. Jedno z kryteriów dla boisk treningowych mówiło, że co najmniej 2 z 4 boisk muszą posiadać sztuczne oświetlenie. Dzięki inwestycji Urzędu Miasta Bydgoszczy wymóg ten spełnią boisko Chemika i boisko boczne Zawiszy.

Sebastian Torzewski, Chemik Moderator Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor