Chcą powołać „Animal Patrol” - to już ostatnie dni głosowania na projekty w budżecie obywatelskim
Pomysłodawcy powołania Straży Miejskiej profesjonalnego, całodobowo aktywnego Zespołu „Animal Patrol” zachęcają do głosowania w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Znajdziecie go w kategorii projekt ponadosiedlowy pod numerem 128. Głosować można do 30 listopada.
Inne z kategorii
Trwa wymiana tramwajów w Bydgoszczy. Wiosną na torach będą już wszystkie zamówione w Pesie
Bydgoszcz na piątkę i jest wśród najlepszych
Obecnie brak profesjonalnego zespołu i wyposażenia Straży Miejskiej do całodobowego zabezpieczenia zwierząt z terenu Miasta Bydgoszczy. Wzorem innych miast takich jak: Toruń, Warszawa, Łódź, Katowice, Słupsk, Wieliczka i inne chcemy zrealizować powyższy, podobny projekt u nas, w Bydgoszczy. Zależy nam, aby mieszkańcy naszego miasta mogli liczyć całodobowo na szybką i profesjonalną pomoc „Animal Patrolu”.
Projekt nasz zyskał pełną aprobatę pana Jacka Anhalta komendanta Straży Miejskiej.
W 2022 roku do osiągnięcia zatwierdzenia takiego wniosku zabrakło jedynie 40 głosów. Ponadto współpraca ze Schroniskiem dla Zwierząt w Bydgoszczy i organizacją pozarządową OTOZ Animals, Oddziału Kujawsko Pomorskiego będzie istotnym wsparciem dla naszej inicjatywy. Strażnicy Patrolu zostaną doposażeni zarówno w specjalistyczny sprzęt, jak również w kompetencje z zakresu egzekwowania przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt. Ważną częścią projektu są działania edukacyjne i prewencyjne w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego Miasta i szeroko rozumianej ochrony zwierząt.
W tym roku przeszkolono już 13 strażników i 35 policjantów w szkoleniu na temat „Praktycznego zastosowania ustawy o ochronie zwierząt”.
Planowane zadania Sekcji Animal Patrol Straży Miejskiej w Bydgoszczy to:
- Całodobowe dyżury interwencyjne w sprawach zwierząt, m.in. przez asystę Patrolu w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom w razie pojawiania się na terenie Miasta Bydgoszczy zdrowych, dzikich zwierząt - dziki, łosie) szczególnie do momentu przybycia uprawnionego lekarza weterynarii.
- Patrole dotyczące sprawdzania warunków utrzymania zwierząt, szczególnie na obrzeżu Miasta
- Interwencje w przypadkach zaniedbywania i złego traktowania zwierząt.
- Transport do kliniki całodobowej zwierząt z wypadków komunikacyjnych.
- Wyposażenie w nowoczesny sprzęt do bezpiecznego odławiania i zabezpieczania zwierząt w trakcie transportu.
- Działania edukacyjne i prewencyjne we współpracy z OTOZ Animals, Oddziału Kujawsko Pomorskiego
Źródło: Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy