Intensywne szkolenie w CSWOT: żołnierze testują granice wytrzymałości
Kilkutygodniowe szkolenie w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej przyciągnęło żołnierzy z całej Polski. Marsze na orientację, walki wręcz i zawody strzeleckie to tylko niektóre z wyzwań, którym musieli stawić czoła.
Inne z kategorii
Bydgoszcz wprowadza nocny zakaz sprzedaży alkoholu! Co to oznacza?
Nowa ulica na Miedzyniu-Prądach: co się zmieni?
Wojskowe wyzwania fizyczne
Od 29 września do 24 października Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej organizuje intensywne szkolenie z wychowania fizycznego i sportu. Żołnierze z różnych brygad Obrony Terytorialnej oraz wojsk operacyjnych z całego kraju mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w marszach na orientację, walkach wręcz i zawodach strzeleckich. Jak podkreślają uczestnicy, wymagania były wysokie.
„Pomimo, że ćwiczę niemalże codziennie to były momenty, w których intensywność prowadzonych zajęć była odczuwalna. W mojej ocenie szkolenie przeprowadzone było rewelacyjnie, a prowadzący je instruktorzy posiadali bardzo bogate doświadczenie i byli specjalistami w dziedzinach sportu, które prowadzili.”
Wsparcie od olimpijczyków
Wśród instruktorów znaleźli się także byli i obecni olimpijczycy, co podkreśla znaczenie dbania o fizyczną wytrzymałość żołnierzy. Ppor. Bartłomiej Pawełczak, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, podzielił się swoim doświadczeniem i zachęcał do dalszej pracy nad sobą.
„Z uwagi na charakter wykonywanej służby obowiązkiem każdego żołnierza jest dbać o swoją sprawność fizyczną. Co istotne w Wojsku Polskim mamy wielu obecnych i byłych olimpijczyków oraz sportowców z różnych dziedzin sportu, którzy postanowili założyć mundur i rozpocząć swoją służbę w tej formacji.”
Po ukończeniu kursu żołnierze wracają do swoich jednostek z nowymi umiejętnościami, co pozwoli im na prowadzenie zajęć z wychowania fizycznego i corocznych egzaminów sprawnościowych.