Bydgoszcz Wczoraj 18:00 | Redaktor
Miedzyń doczeka się nowej drogi! Ulica Maciejowicka wreszcie utwardzona

Dobra wiadomość dla mieszkańców Miedzynia! Ulica Maciejowicka, która od lat była zmorą kierowców i pieszych, już niedługo zmieni się w nowoczesną pieszojezdnię. Przetarg został ogłoszony, a prace ruszą wkrótce.

Nowa jakość na Maciejowickiej

Ulica Maciejowicka na bydgoskim Miedzyniu to ważny dojazd do kilkudziesięciu domów jednorodzinnych i szeregowców. Do tej pory mieszkańcy musieli zmagać się z dziurami, błotem i nierówną nawierzchnią. Teraz to się zmieni — miasto ogłosiło przetarg na budowę pieszojezdni o długości około 400 metrów.

Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni z szarej kostki, chodników, zjazdów do posesji oraz dojść dla pieszych. Wszystkie wjazdy na posesje będą miały tzw. zjazdy bramowe, a dla poprawy bezpieczeństwa skrzyżowanie z ulicą Jeleniogórską zostanie wyniesione, co spowolni ruch. Co ważne, wzdłuż ulicy nie przewidziano zatok parkingowych — przestrzeń jest ograniczona.

Program utwardzania ulic trwa

Przebudowa Maciejowickiej to część większego programu utwardzania bydgoskich ulic gruntowych, na który w tym roku miasto przeznaczyło ponad 32 mln zł. Na Miedzyniu-Prądach utwardzono już m.in. Owocową, Akacjową, Iglastą, Młynarską, Orzechową czy Czorsztyńską.

W planach są także prace na ulicach Gradowej, Bortnowskiego, Krzywej, Kotwicowej i Podleśnej. Część z nich jest już po odbiorach. Miasto korzysta też z tańszych technologii — jak płyty ażurowe czy ekokostka — tam, gdzie to wystarczy. Dodatkowo działa program inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy mogą zgłaszać inwestycje, a miasto pokrywa większość kosztów.

Mniej dróg gruntowych, lepsza jakość życia

Jeszcze kilka lat temu w Bydgoszczy sporo osób było zameldowanych przy drogach gruntowych. Dzięki konsekwentnym inwestycjom ich liczba zmniejszyła się o połowę. Utwardzanie ulic to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo, wygoda i mniej problemów dla kierowców i pieszych.

Prace przy Maciejowickiej potrwają około pół roku od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Mieszkańcy Miedzynia mogą więc zacząć odliczać czas do końca błotnych zmagań.

Źródło: ZDMiKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor
-->