Wakacyjne pucowanie wiat przystankowych
fot. ZDMiKP w Bydgoszczy
Drogowcy rozpoczęli kolejną akcję kompleksowego mycia i sprzątania przystanków autobusowych i tramwajowych w Bydgoszczy. Sprzątanie obejmie mycie ponad 600 wiat przystankowych. Czyszczone będą też elektroniczne tablice informacji pasażerskiej na przystankach.
Inne z kategorii
Nowa przepławka i nowe schody na Wyspie Młyńskiej
Młyny Rothera domem dla najpiękniejszej kawiarni Europy. Zachwyciła ekspertów
Prace potrwają około tygodnia. To już kolejna tego rodzaju akcja w tym roku. Wcześniejszą drogowcy przeprowadzili w kwietniu bieżącego roku. Prace czyszczenia wiat polegać będą na dokładnym wyczyszczeniu wodą pod ciśnieniem: szyb, siedzisk, oparć, gablot rozkładowych i reklamowych oraz zadaszeń. Myte będą również ławki wolnostojące na przystankach, które nie posiadają wiat.
Oprócz typowych zabrudzeń, z przystanków usuwane będą także graffiti, nielegalne ogłoszenia i naklejki. Prace porządkowe obejmą także obszar peronów przystankowych.
Tym razem wyczyszczone zostaną też z zewnątrz i wewnątrz elektroniczne tablice informacji pasażerskiej.
Nowe wiaty przystankowe
Zadaszenia chroniące pasażerów przed deszczem i wiatrem co roku dostawiane są na bydgoskich przystankach. W ostatnim miesiącach nowa wiata pojawiła się na przystanku Nakielska/Wrzesińska oraz wymieniono wiatę na pętli Przemysłowa.
W ramach BBO postawiono nowe zadaszenia na przystanku Kamienna/Gajowa8 oraz osiem dostawiono w ubiegłym miesiącu na terenie osiedla Łęgnowo Wieś. Siedem nowych wiat z tego budżetu powstanie też w ciągu ul. Inwalidów.
W Bydgoszczy mamy w sumie ponad 630 wiat przystankowych. Ustawiane są zgodnie z kryteriami dotyczącymi ilości pasażerów korzystających z danego przystanku.
Dodatkowo warunkiem postawienia nowej wiaty są możliwości infrastrukturalne czyli szerokość chodnika, który w danym miejscu musi wynosić od minimum ok. 2,70 do 3,20 metra szerokości dla wiat ze ścianami bocznymi oraz ok. 2,2 m dla wiat bez ścian bocznych (w zależności od typu wiaty). Warunkiem jest też odległość od okolicznej zabudowy.
Obecnie na terenie miasta już blisko 95 proc. pasażerów korzysta z wiat przystankowych.
Źródło: ZDMiKP