Bydgoszcz Dzisiaj 08:08 | Redaktor
Wszystkie drogi prowadzą na jarmark. Sprawdź, jak dojechać na wielkie otwarcie

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

W piątek (22 listopada) rusza Bydgoski Jarmark Świąteczny. Przypominamy, że najprościej dostać się do centrum komunikacją miejską. Wygodne parkowanie zapewniają m.in. parkingi P+R, a także wielopoziomowy obiekt przy ul. Grudziądzkiej – informuje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

Wszystkie osoby wybierające się na jarmark zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. To najwygodniejsze rozwiązanie. Przypominamy, że Stare Miasto w Bydgoszczy jest strefą o ograniczonej dostępności dla transportu indywidualnego. Całkowicie wyłączone z ruchu są m.in. Stary Rynek i przyległe ulice, Wyspa Młyńska, most Staromiejski. Dodatkowo trwa rewitalizacja Rybiego Rynku, ul. Przy Zamczysku i naprawa mostu Bernardyńskiego. Stąd na jarmark najwygodniej dostać się transportem zbiorowym – podaje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

Tramwaj w każdym kierunku

Przez przystanki w okolicy placu Teatralnego (tuż przy wejściu na Bydgoski Jarmark Świąteczny) przejeżdżają wszystkie linie tramwajowe kursujące we wszystkich kierunkach. Tymczasowo, ze względu na naprawę mostu Bernardyńskiego) skierowane zostały w ten obszar także linie autobusowe nr 52,55,59 i 60 (przystanki pl. Teatralny oraz Focha-Opera). Poruszanie się po Bydgoszczy  z wykorzystaniem komunikacji miejskiej ułatwia też usługa Google Transit. Wszystkie rozkłady jazdy dostępne są na stronie ZDMiKP.

Wygodnie zaparkuj, podjedź komunikacją

Przypominamy, że kierowcy przyjeżdżający do Bydgoszczy od strony Inowrocławia mogą zostawić samochód na parkingu przy ul. Kujawskiej, a pobrany bilet wykorzystać jako darmowy bilet komunikacji miejskiej. Koszt tego typu parkowania w systemie P&R wynosi 3,80 zł za pierwszą godzinę. Parkując w tym miejscu można wybrać dalszy sposób podróży – pieszo lub tramwajem/autobusem. Wybierając to drugie jedzie się na bilecie za darmo. Jeśli podróżuje kilka osób, w to samo miejsce, pobiera się bilet zbiorowy. Opłaty ponosi się przy wyjeździe z parkingu.

Podobne parkingi znajdują się:

  • na Czyżkówku, na skrzyżowaniu ul. Nad Torem – Grunwaldzkiej (wjazd do Bydgoszczy od Koronowa, Tucholi)
  • w Lesie Gdańskim na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Rekreacyjnej (wjazd do Bydgoszczy od Osielska, Świecia).
  • w  Nowym Fordonie na Przylesiu  (wjazd do Bydgoszczy od strony Dąbrowy Chełmińskiej, Torunia)
  • część parkingu wielopoziomowego przy ul. Grudziądzkiej (wjazd od strony Szubina, Żnina)

Czas przejazdu z nowych obiektów przy ważnych węzłach komunikacyjnych do ścisłego centrum Bydgoszczy nie przekracza 20 minut. W przypadku parkingu na rondzie Kujawskim przejazd tramwajem do ronda Jagiellonów zajmuje zaledwie 4 minuty. Sposób uiszczania opłat jest w przystępny sposób opisany na stronie ZDMiKP.

Zaparkuj i idź pieszo

Osoby, które mimo wszystko chcą dojechać bezpośrednio do centrum miasta własnym samochodem zachęcamy do korzystania m.in. z miejskiego parkingu wielopoziomowego przy ul. Grudziądzkiej. Jest on podzielony na dwie strefy. W części SPP (Strefa Płatnego Parkowania) parkowanie po godz. 17.00 i w weekendy jest darmowe. W tygodniu pierwsza godzina parkowania w strefie SPP w godz. 8.00 – 17.00 kosztuje 3,80zł. W obiekcie na Grudziądzkiej osoby odwiedzające Urząd Miasta mogą zostawić samochód na 30 minut bez żadnych opłat. Dodatkowy duży parking Strefy Płatnego Parkowania znajduje się także po południowej stronie ul. W. Teskowej oraz pomiędzy ulicą Kujawską, Toruńską i Ustronie.

Miejsc parkingowych nie powinno zabraknąć przy dużym parkingu przed lodowiskiem Torbyd i halą Łuczniczka. Spacer pieszo na Stary Rynek zajmie około 25 minut. Może też przejść przez kładkę i podjechać na jarmark tramwajem z przystanku Jagiellońska-Łużycka.

Wielopoziomowe komercyjne parkingi znajdują się natomiast przy ul. Jagiellońska 23 (obok hotelu City), na rogu ul. Pod Blankami i Jana Kazimierza oraz przy ul. Jagiellońskiej 1 (przy Bydgoskim Centrum Finansowym). Warto pamiętać, że szczególnie te na Starym Mieście często w okresie dużych imprez szybko się zapełniają.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor