Wysocy przedstawiciele MNiSW i NCBR z wizytą na UKW. Tematem: jakość kształcenia i przyszłość nauki

fot. UKW
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapowiada ważne wydarzenie w kalendarzu akademickim. W poniedziałek, 1 kwietnia, o godzinie 15.00 w Auli Mikotoksyn (budynek F, ul. Chodkiewicza 30), odbędzie się spotkanie otwarte z udziałem prof. dra hab. inż. Marka Gzika, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, oraz prof. dra hab. inż. Jerzego Małachowskiego, dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Inne z kategorii
Śmierć jeździ na motocyklu? Na moście Uniwersyteckim wydarzyła się tragedia
Pesa z nowym kontraktem – ekodiesle z Bydgoszczy trafią na Dolny Śląsk
Wizyta odbywa się w ramach ogólnopolskiego cyklu organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którego celem jest bezpośrednia rozmowa ze środowiskami akademickimi w całym kraju. Jak zapowiada prof. Gzik, spotkanie będzie okazją do otwartej debaty na temat kluczowych kwestii dotyczących szkolnictwa wyższego. W agendzie znajdą się m.in. tematy związane z jakością kształcenia w obszarze ekonomii i finansów, znaczeniem nauki dla rozwoju gospodarczego kraju oraz aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed uczelniami wyższymi.
— Zależy mi na poznaniu opinii studentów, naukowców i całej społeczności akademickiej, aby wspólnie wypracować najlepsze rozwiązania — podkreśla wiceminister Marek Gzik.
Moderację spotkania poprowadzi dr hab. Jakub Lipski, prof. uczelni, dyrektor Szkoły Doktorskiej UKW. Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza członków społeczności akademickiej UKW, którzy chcą aktywnie włączyć się w dyskusję nad przyszłością polskiej nauki.
Spotkanie na UKW wpisuje się w szerszy kontekst publicznej debaty o kierunkach rozwoju szkolnictwa wyższego w Polsce. W obliczu zmieniających się potrzeb rynku pracy, wyzwań demograficznych oraz rosnącej konkurencji międzynarodowej, uczelnie coraz częściej stają się miejscem dialogu nie tylko o dydaktyce i badaniach, ale również o roli nauki w kształtowaniu nowoczesnego państwa.
Spotkanie jest otwarte dla społeczności akademickiej. Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno osoby aktywnie zaangażowane w życie naukowe, jak i studentów, którzy chcą mieć wpływ na kierunek, w jakim zmierza edukacja wyższa w Polsce.
Źródło: UKW