Dom i ogród 19 paź 2022 | Redaktor
Jak dobrać lampy solarne do ogrodu? Pomysły i inspiracje

Nasze mieszkanie staramy się zaaranżować tak, aby czuć się w nim po prostu komfortowo. Podobnie jest z przestrzenią przydomową – ogród, taras czy balkon urządzamy wedle własnych potrzeb. Staramy się, aby ten nasz kawałek miejsca na ziemi był oazą spokoju i wytchnienia, ale także bezpiecznym miejscem zabaw dzieci czy miłą przestrzenią do spotkań z przyjaciółmi.

Pięknie zagospodarowany w roślinność ogród warto uzupełnić o efektowne i zarazem efektywne, ponieważ niezależne energetycznie, oświetlenie solarne. Lampy solarne w ostatnich latach stały się bardzo popularne, ten „boom” sprawił, że producenci prześcigają się w tworzeniu nowych form i innowacyjnych pomysłów, co sprawia, że asortyment stale się powiększa, a produkty dostosowywane są do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Dlaczego oświetlenie solarne to idealny wybór?

Oświetlenie solarne to praktycznie same zalety:

- jest energooszczędne,

- ekologiczne,

- proste w montażu,

- charakteryzuje się długą żywotnością,

- szeroki wybór asortymentu.

 

Smart rozwiązanie

W czasach tak drastycznego wzrostu cen energii elektrycznej, oprawy solarne są najrozsądniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jakie możemy wykorzystać w naszym ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Oświetlenie solarne zasilane jest za pomocą energii, którą daje światło słoneczne, czyli nic nas nie kosztuje! To sprawia, że lampy są ekologiczne i atrakcyjne dla naszego portfela.

Taka oprawa składa się z ogniwa fotoelektrycznego i akumulatora. Jak to działa? Światło słoneczne pochłaniane jest w ciągu dnia przez lampę solarną i magazynowane w akumulatorze. Wbudowany czujnik zmierzchu, uwalnia światło po zmroku i otrzymujemy darmowy prąd. Na jednym naładowaniu lampa solarna daje nam do 30 godzin światła. Co ważne lampy solarne działają nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie.

 

Nie musisz być fachowcem 

Dodatkowy atut to prosty montaż. Oświetlenie solarne w ogrodzie nie wymaga pracochłonnego przyłącza elektrycznego, nie ma potrzeby wzywania fachowca do jego montażu czy konieczności przekopywania ogrodu w celu położenia kabli. To gdzie ustawisz swoje lampy, zależy tylko od Ciebie. Co jeszcze przemawia na ich korzyść? Wiele lamp solarnych jest przenośnych. Możesz zmieniać ich lokalizację w ogrodzie w zależności od potrzeb i zaistniałej sytuacji.

Poczuj się bezpiecznie

Oświetlenia solarne zdecydowanie zapewni bezpieczną komunikację w ogrodzie po zmroku. Oprócz walorów estetycznych i czynnika ekonomicznego to jest kolejny atut. Jeśli jesteś amatorem wieczornych wycieczek po ogrodzie, koniecznie wybieraj lampy z czujnikiem ruchu. Przedłużają one żywotność baterii, ponieważ uruchamiają się wyłącznie wtedy gdy jest taka potrzeba, a to sprawia, że akumulator nie jest nadmiernie eksploatowany.

Dla najbardziej wymagających

Jeszcze do niedawna wybór opraw solarnych ograniczał się do białych kul dostępnych w asortymentach supermarketów, jednak na przestrzeni ostatnich lat ta branża prężnie się rozwija, a design i formy staja się coraz bardziej niebanalne i zaskakujące. Szeroki wachlarz produktów, daje możliwość doboru oświetlenia, które będzie idealnie współgrało ze stylem w jakim zaaranżowałeś swój ogród.

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie?

Wybierając oświetlenie solarne do ogrodu, na taras lub balkon musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim, jaki styl wybrać, aby aranżacja otoczenia tworzyła ze światłem spójną
i harmonijną kompozycję oraz jaką funkcje ma ono pełnić.

Jakie?

Jesteś zwolennikiem minimalizmu i prostych form? Nowoczesny design słupków ogrodowych EBRO lub DANNACH idealnie dopełni twój ogród nadając mu niebanalnego charakteru. Jeśli jednak lubisz klasykę, z pewnością Twój wybór padnie na latarnie w czarnej oprawie LINTERNA, w ich przypadku stwierdzenie - mniej znaczy więcej, nabiera znaczenia. Jeśli preferujesz styl rustykalny, zakochasz się w latarniach solarnych w bambusowej oprawie LEO lub BOB.

Na taras lub balkon oferujemy szeroki wybór kinkietów, które pięknie rozświetlą twoją przydomową przestrzeń nadając jej wyjątkowego i oryginalnego charakteru. Pamiętaj też, aby dobrać wielkość oprawy do wielkości przestrzeni jaką ma ona oświetlać i oszacuj ilość lamp, jaka da Ci zamierzony efekt

Gdzie?

Lampy solarne ustawione wzdłuż ścieżek ogrodowych odpowiednio je doświetlą tworząc charakterystyczną „aleję gwiazd”. Lampy ustawione wśród roślin efektownie podkreślą ich wdzięk
i zapewni niebanalny efekt i niepowtarzalny nastrój. Kinkiety na elewacji, fasadach czy przed wejściem do domu zapewnią bezpieczeństwo, a oprawy mocowane w okolicach miejsca wypoczynku czy spotkań z przyjaciółmi, wydłużą czas spotkań dając poczucie komfortu po zmroku.

Oświetlenie solarne to wydatek, który się opłaca. Korzystasz z prądu, który nic Cię nie kosztuje,
a dodatkowo zyskujesz element dekoracyjny. Niebanalne formy, które nadadzą twojej przestrzeni wyjątkowego i oryginalnego charakteru oraz szeroki asortyment pozwoli dobrać lampy, które idealnie będą współgrały ze stylem twojego ogrodu, tworząc spójną całość.

Planując budżet domowy na przyszły rok, pamiętaj, aby zaplanować zakup oświetlenia solarnego najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie. Zapoznaj się z szeroka oferta. Bądź smart, dokonaj wyboru teraz, a już na wiosnę będziesz mógł cieszyć się piękną dekoracją w ogrodzie.

 

Reklama

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor