Film 4 sty 2018 | Redaktor
Nowy repertuar w fordońskim kinie Jeremi. Sprawdź, co grają w styczniu

Kino Jeremi w Fordonie

Jeremi to małe kino mieszczące się w LO nr 15. W styczniu zaprasza na cykl filmów kina europejskiego pt. „Miłosne perypetie, czyli wszystko się może zdarzyć…”. Pierwsza projekcja już w czwartek (4 stycznia).

Pierwszy film, który można zobaczyć w ramach cyklu, to brytyjski obraz „Tej nocy będziesz mój” w reż. Davida Mackenzie. Można go obejrzeć w czwartek (4 stycznia) o godz. 19.00.


„Co się stanie, jeśli na 24 godziny zostaniesz nierozerwalnie związany z drugim człowiekiem? To właśnie przydarza się Adamowi (Luke Treadaway) i Morello (Natalia Tena). Oboje są muzykami – on gra elektro pop w duecie ze swoim kumplem Tyko; ona jest liderką punkowego zespołu The Dirty Pinks. Czekając na występ, wdają się w głupią sprzeczkę, którą słyszy przechodzący obok kaznodzieja. W imię miłości skuwa ich ze sobą kajdankami, po czym znika z kluczem. Początkowa frustracja bohaterów z czasem zamienia się w niechętną akceptację, a stąd już tylko krok do prawdziwego uczucia…” - czytamy w zapowiedziach tej rockandrollowej komedii romantycznej, umiejscowionej i nakręconej w czasie festiwalu Tin the Park w Szkocji.


Kino Jeremi mieści się w Liceum Ogólnokształcącym nr 15 w Fordonie przy ulicy gen. Fieldorfa „Nila” 13 (dawniej Berlinga 13 ). Filmy wyświetlane są w nowoczesnej, klimatyzowanej sali, która pomieści 82 widzów.


Nad programem czuwa Stowarzyszenie Miłośników Filmu Dyskusyjny Klub Filmowy Jeremi (DKF Jeremi). Można się do niego zapisać – członkowie płacą składki w wysokości 12 zł na miesiąc albo 30 zł za trzy miesiące i na wszystkie seanse mają wstęp wolny. Ceny biletów dla pozostałych osób wynoszą: normalny – 10 zł, ulgowy – 6 zł.


W styczniu w kinie Jeremi będzie można jeszcze obejrzeć filmy: hiszpański „Madryt” w reż. Davida Trueby (11 stycznia o godz. 19.00), „Zakochana bez pamięci prod. Belgia, Francja, Luksemburg w reż. Sylvie Testud (18 stycznia o godz. 19.00) i „Powtórnie narodzony” prod. Włochy, Hiszpania, w reż. Sergio Castellitto (25 stycznia o godz. 19.00).


W kinie Jeremi w soboty o godz. 10.00 organizowane są też bajkowe poranki dla dzieci wraz z opiekunami, na które wszyscy mają wstęp wolny. Najbliższy seans dla najmłodszych planowany jest 13 stycznia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor