Film 25 wrz 2020 | mk
Smarzowski w Ostromecku. Trwają zdjęcia do „W2” [FOTORELACJA]

fot. Anna Kopeć

W piątek (25 września) kinomaniacy mogli podejrzeć pracę filmowców w ZPP w Ostromecku. Pałac i park są scenerią nowej produkcji Wojciecha Smarzowskiego.

Zdjęcia w naszym regionie rozpoczęły się 17 września. Przez pierwsze dwa dni jako „miejsce akcji” posłużył Stary Fordon: Rynek oraz kościół pw. św. Mikołaja.

Następnie filmowcy przenieśli się do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. 25 września zgłoszone osoby oraz fotoreporterzy mogli towarzyszyć ekipie na planie.

Film Smarzowskiego pod roboczym tytułem „W2” ma nawiązywać do „Wesela” z 2004 roku. Akcja będzie toczyć się współcześnie, pojawi się jednak również retrospekcja. Produkcja ma dotykać relacji polsko-żydowskich, w tym wydarzeń z Jedwabnego.

- Są w tym filmie niesamowite zwroty akcji, jest trudna historia, są wyraziści bohaterowie i mocne środki wyrazu - czytamy na stronie Studia Metrage. W obsadzie znaleźli się m.in. Robert Więckiewicz, Agata Kulesza i Andrzej Chyra.

W związku ze zdjęciami aż do 2 listopada ZPP jest zamknięty dla zwiedzających.

Miejskie Centrum Kultury, zarządzające zespołem pałacowo-parkowym, organizuje cykl wydarzeń związanych z filmoteką Smarzowskiego. W Kinie Orzeł (ul. Marcinkowskiego 12) od 1 do 9 października będzie można zobaczyć „Wołyń” (1 października), „Różę” (7 października), „Kler” (8 października) i „Dom zły” (9 października). Wszystkie pokazy odbędą się o godz. 20.00.

Na 11 października (godz. 17.00) zaplanowano natomiast projekcję „Wesela”. Po seansie ma odbyć się spotkanie z reżyserem i aktorami.

Zdjęcia: Anna Kopeć

mk Autor