Finanse 27 sty 2023 | Redaktor
Agenci ubezpieczeniowi w Bydgoszczy. Jak działają i pomagają w znalezieniu najlepszego OC? [REKLAMA]

fot. nadesłane

W Bydgoszczy działają setki agentów ubezpieczeniowych, jednak należy mieć świadomość, że dzielą się oni na dwie grupy, które obejmują pracowników reprezentujących konkretne towarzystwo oraz niezależnych specjalistów. Na czym polega ich praca i różnica między nimi?

Agenci ubezpieczeniowi reprezentujący konkretne towarzystwo

Zacznijmy od agentów ubezpieczeniowych, którzy pracują dla konkretnego towarzystwa, np. Warta, PZU, Generali, MTU czy jakiegokolwiek innego. W praktyce są to jednak bardziej sprzedawcy produktów ubezpieczeniowych aniżeli agenci – ich zadanie polega bowiem na zapewnieniu firmie jak najwyższych zysków poprzez nakłonienie do kupna jak największej liczby klientów. Agenci reprezentujący firmy ubezpieczeniowe często pracują na prowizji, tzn. otrzymują wynagrodzenie za każdą sprzedaną polisę, a ich zadaniem jest osiągnięcie jak największych obrotów.

Jeżeli więc udajesz się do placówki jakiegoś konkretnego towarzystwa, miej świadomość, że agentowi zależy wyłącznie na sprzedaży, a nie na tym, żeby zaproponować Ci najlepszą ofertę na rynku. Zresztą ma on dostęp wyłącznie do polis firmy, którą reprezentuje – żadnych innych ubezpieczeń nie ma prawa sprzedawać. Uwzględniając to wszystko, możemy przejść do omówienia działalności niezależnych agentów ubezpieczeniowych działających w Bydgoszczy i wszystkich innych małych, średnich oraz dużych miastach w Polsce.

Niezależni agenci ubezpieczeniowi

Drugą kategorią agentów ubezpieczeniowych świadczących usługi w Bydgoszczy są niezależni specjaliści, którzy nie reprezentują żadnej konkretnej firmy. Co prawda również zajmują się sprzedażą polis ubezpieczeniowych, ale w swojej ofercie mają oferty wielu towarzystw, a nie tylko jednego, na którego zlecenie działają. Ich zadaniem jest bowiem reprezentowanie klienta i działanie w imię jego interesów, co oznacza, że powinni analizować rynek w poszukiwaniu jak najlepszych dla niego rozwiązań.

Niezależni agenci dysponują specjalnym kalkulatorem ubezpieczeniowym, dzięki któremu mogą przeszukać rynek pod kątem dopasowania ofert do wymagań klienta oraz z uwzględnieniem najniższych cen. To szczególnie istotne w przypadku OC obowiązkowego dla wszystkich właścicieli pojazdów zarejestrowanych w Polsce, ponieważ przy wyborze tej polisy znaczenie ma wyłącznie wysokość składki – im niższa, tym lepiej z punktu widzenia kierowcy. To jedyny czynnik warty uwzględnienia podczas poszukiwania OC – więcej informacji o tym ubezpieczeniu znajdziesz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/.

Z punktu widzenia kierowcy odpowiedź na pytanie, czy lepiej wybrać usługi agenta ubezpieczeniowego reprezentującego konkretne towarzystwo, czy niezależnego, jest jasna – oczywiście korzystniejszym wyjściem jest współpraca z samodzielnym specjalistą, który odpowiada za znalezienie obiektywnie najatrakcyjniejszej oferty dla kierowcy. W Bydgoszczy funkcjonuje mnóstwo tego rodzaju agentów – wielu z nich poza ubezpieczeniami komunikacyjnymi zajmuje się też wyszukiwaniem i sprzedażą polis innego typu, np. przeznaczonych dla nieruchomości, na życie czy dla przedsiębiorstw. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o możliwości skorzystania z internetowych porównywarek ubezpieczeniowych, które działają na identycznych zasadach jak kalkulatory wykorzystywane przez niezależnych agentów do poszukiwania najlepszych cenowo ofert.

 

artykuł reklamowy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor