Finanse 8 gru 14:01 | Redaktor
Bydgoszczanie czekają na dodatki węglowe. Dlaczego nie są wypłacane?

fot. ilustracyjna

Rząd, kolejny raz, opóźnia przekazywanie środków na wypłatę dodatków węglowych dla mieszkańców Bydgoszczy. Pieniądze będą przekazywane mieszkańcom niezwłocznie - jak tylko otrzymamy kolejną transzę od Wojewody.

Mieszkańcy Bydgoszczy od sierpnia do końca listopada mogli składać wnioski o dodatki węglowe, które wynoszą 3 tys. zł jednorazowego wsparcia na zakup węgla. W sumie z tej formy pomocy w Bydgoszczy chce skorzystać 12.339 gospodarstw domowych.

Czytaj tutaj: Można już składać wnioski na zakup węgla w cenie 2 tys. złotych 

Zgodnie z nowelizacją ustawy termin rozpatrzenia wniosku i wypłaty należnych pieniędzy wynosi 60 dni.  Miasto do tej pory wypłaciło 22.5 mln zł zł, co przekłada się na 7.525 dodatków węglowych.

Czytaj też: Można już składać wnioski o dodatek elektryczny. Gdzie złożyć i komu przysługuje?

Bydgoszczanki i bydgoszczanie, którzy złożyli wnioski po 4.10.2022br. nie otrzymali jeszcze pieniędzy na zakup węgla. Niezachowanie ustawowego terminu wypłaty wynika z opóźnień w przekazywaniu pieniędzy miastu przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Miasto jest gotowe do wypłaty 1249 dodatków na łączną kwotę 3.75 mln zł. Dodatki węglowe będą przekazywane niezwłocznie po otrzymaniu pieniędzy na ten cel od Wojewody.

 

komunikat Urzędu Miasta Bydgoszczy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor