Finanse 22 lut 2023 | Redaktor
Cicha lodówka z zamrażalnikiem do 3000 zł - top 3 [REKLAMA]

fot. nadesłane

Głośność pracy lodówki jest zwykle jednym z czynników decydujących o zakupie konkretnego modelu. Bywa, że urasta do roli jednej z najważniejszych kwestii. W kawalerce lub salonie z aneksem kuchennym hałas generowany przez lodówkę może dość mocno przeszkadzać w pracy lub odpoczynku. Na szczęście, na rynku jest wiele cichych sprzętów, których funkcjonowanie nie będzie na co dzień słyszalne. Dobrze więc poświęcić czas na wybór odpowiedniej lodówki. Czy w budżecie do 3000 zł możemy wybrać nie tylko innowacyjną, ale przede wszystkim - cicho pracującą lodówkę? Pora się o tym przekonać!

Jak wybrać lodówkę? Najważniejsze kwestie

Hałas związany z działaniem lodówki to tylko jeden z czynników, któremu należy się bliżej przyjrzeć, wybierając nowy sprzęt do domu. Jako bardzo ciche są określane modele generujące hałas do 35 dB. Za ciche uchodzą te, które przy pracy wytwarzają dźwięki od 36 do 38 dB. Gdy jesteśmy przekonani, że w kwestii głośnej pracy nie chcemy iść na kompromisy, czas przyjrzeć się innym elementom, które wpływają na jakość korzystania z urządzenia na co dzień. Na co zwrócić uwagę, szukając nowej lodówki?

Należy uwzględnić takie aspekty, jak:

  • pojemność;
  • wymiary urządzenia;
  • klasa energetyczna;
  • dodatkowe funkcje, jak tryb wakacyjny;
  • rozwiązania do przechowywania określonego rodzaju produktów;
  • design.

Oprócz postawienia na odpowiedni sprzęt, dobrze zadbać również o odpowiednią aranżację przestrzeni czy zmianę nawyków domowników. W niektórych mieszkaniach drzwi do kuchni są stale otwarte - dla lepszej wentylacji. Dobrze wprowadzić zwyczaj ich zamykania lub je zainstalować - jeśli jest taka możliwość. Pozwoli to do pewnego stopnia ograniczyć dyskomfort związany z pracą sprzętów AGD.

Jaki budżet dobrze mieć przygotowany, jeśli zależy nam na cichej lodówce? 3000 zł daje już sporo możliwości wyboru. W takiej kwocie znajdziemy urządzenia od czołowych producentów. Pora sprawdzić, które będą najlepszą opcją!

Polecane modele cichych lodówek do 3000 zł

Szukając cichej lodówki, dobrze stawiać również na urządzenia o możliwie wysokiej klasie energetycznej, z innymi zaawansowanymi rozwiązaniami ułatwiającymi przechowywanie żywności. Możemy mieć pewność, że będzie to sprawdzony sprzęt, który posłuży nam przez lata. Jakie ciche modele będą strzałem w dziesiątkę? Oto polecane urządzenia!

  • BEKO B5RCNA365LXB - generowany hałas to 35 dB, klasa energetyczna urządzenia to D. Pojemność chłodziarki wynosi 210 l, zamrażarki - 106 l. Znajdziemy tu również kilka ciekawych rozwiązań, takich jak technologia HarvestFresh, imitująca 24-godzinny cykl słońca. Dzięki jej zastosowaniu warzywa i owoce dłużej zachowują świeżość, doskonały smak i właściwości odżywcze. Warto również wspomnieć o funkcji szybkiego mrożenia i składnej półce na butelki BottleFlex.
  • LG GBB71PZVCN1 - w tym urządzeniu poziom hałasu wynosi 35 dB, klasa energetyczna to C. Z innowacyjnych rozwiązań na pewno należy wymienić LinearCooling™, czyli technologię zapewniającą precyzyjną kontrolę temperatury. Dzięki temu rozwiązaniu warzywa i owoce dłużej zachowują swój naturalny wygląd oraz smak. Pojemność chłodziarki wynosi 234 l, zamrażarki - 107 l.
  • WHIRLPOOL W7X 93A K 1 - w tym modelu poziom hałasu wynosi 34 dB, klasa energetyczna to zaś D. Nie może zabraknąć technologii Szósty Zmysł, znanej z innych sprzętów tej marki. W przypadku lodówek oznacza ona precyzyjne wykrywanie wahań temperatury i przywracanie jej optymalnej wartości. Zastosowano tutaj również szereg ułatwień przydatnych na co dzień - świetnie się sprawdza na przykład szuflada Easy Access, która pozwala szybko sięgnąć po zamrożone produkty. Pojemność chłodziarki to 263 l, zamrażarki - 104 l.

Szukając lodówki z zamrażalnikiem w sklepie MediaMarkt, możemy mieć pewność, że znajdziemy wiele cichych modeli. Budżet do 3000 zł pozwala wybierać spośród innowacyjnych rozwiązań czołowych producentów AGD.

 

artykuł reklamowy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor