Finanse 18 cze 11:12 | Redaktor
Jak prowadzić dropshipping na Allegro? [REKLAMA]

fot. freepik.com

Prowadzenie sprzedaży na Allegro może być znakomitym pomysłem na własny biznes e-commerce. Aby prowadzić taką działalność, nie trzeba mieć ani specjalistycznej wiedzy, ani dostępu do zaawansowanych narzędzi. Wystarczy założyć konto w portalu i wystawić aukcje. Co więcej, dzięki dropshippingowi nie musisz nawet inwestować w produkty, które będziesz sprzedawać. Jak się zaraz przekonasz, taki model biznesu to doskonałe rozwiązanie dla każdego początkującego przedsiębiorcy!

Zalety prowadzenia sprzedaży na Allegro

Allegro jest największym portalem zakupowym w Polsce, a zarazem jednym z największych na świecie. Każdego miesiąca przyciąga około 20 milionów użytkowników, dzięki czemu stanowi bardzo atrakcyjny kanał sprzedaży dla każdego sklepu internetowego. Kupujący cenią sobie dostęp do niemal nieograniczonej bazy produktów z różnych kategorii, a przedsiębiorcy – łatwość docierania do klientów.

Sprzedawcy na Allegro mają bowiem do dyspozycji wiele atrakcyjnych narzędzi marketingowych, które pozwalają im budować przewagę konkurencyjną i maksymalizować zyski. Dla jednych portal ten stanowi główny kanał sprzedaży, dla innych jest nieocenionym wsparciem sklepu internetowego. Tak czy inaczej, większość właścicieli e-commerce’ów znajdzie na Allegro użytkowników zainteresowanych ich produktami.

Rozpoczęcie sprzedaży na Allegro jest wyjątkowo proste. Przedsiębiorca nie musi w tym celu tworzyć własnej strony internetowej i budować jej rozpoznawalności. Może to oczywiście zrobić, aby zapewnić sobie większą niezależność i poszerzyć zasięgi, ale na początku nie będzie to dla niego niezbędne. Wszystko, co potrzebne do wejścia na rynek e-commerce, sprzedawca otrzyma w ramach biznesowego konta Allegro. 

Jak działa dropshipping na Allegro?

Dropshipping jest innowacyjnym modelem logistycznym, dzięki któremu właściciel sklepu internetowego nie musi prowadzić własnego magazynu. Za składowanie towaru, a także jego wysyłkę do klientów końcowych odpowiadają bowiem hurtownie, z którymi przedsiębiorca współpracuje. Gwarantuje mu to znaczną oszczędność czasu i pieniędzy.

Dzięki dropshippingowi sprzedawca nie musi opłacać magazynu ani poświęcać czasu na takie procesy logistyczne jak kompletowanie zamówień czy nadawanie przesyłek. Może zająć się tym, co dla biznesu najważniejsze – a więc marketingiem i pozyskiwaniem klientów. Taki model ułatwia też łączenie działalności e-commerce z innymi obowiązkami, na przykład pracą na etacie czy studiami – zauważa Bartosz Błęka, ekspert Sky-Shop.pl.

Sprzedaż w dropshippingu można prowadzić nie tylko we własnym sklepie internetowym, ale także w ramach Allegro. Pozwala to połączyć największe zalety obu rozwiązań. Przedsiębiorca eliminuje w ten sposób konieczność zaopatrywania się w towar z góry i minimalizuje ryzyko inwestycyjne. Dostawcom zapłaci bowiem wyłącznie za te produkty, które uda mu się sprzedać.

Jak wygląda proces sprzedaży w dropshippingu na Allegro?

 1. Sprzedawca tworzy konto na Allegro, integruje je ze swoim sklepem internetowym i podejmuje współpracę z wybranymi hurtowniami dropshippingowymi.
 2. Sprzedawca pobiera produkty hurtowni na stronę sklepu, a następnie wystawia je na sprzedaż w Allegro.
 3. Klienci zapoznają się z ofertą sprzedawcy na Allegro, składają zamówienia i opłacają je.
 4. Zamówienia spływają do sklepu, skąd sprzedawca przekazuje je hurtowniom dropshippingowym.
 5. Hurtownie zajmują się skompletowaniem i wysyłką zamówień bezpośrednio do klientów.
 6. Sprzedawca na własną rękę dostarcza klientom dowody zakupu (e-faktury).
 7. Sprzedawca rozlicza się z hurtowniami dropshippingowymi, płacąc za zamówione produkty i zachowując marżę jako zysk.

Czy do prowadzenia dropshippingu na Allegro potrzebna jest firma?

Jak widzisz, działalność e-commerce wcale nie musi być skomplikowana. Takie rozwiązania jak Allegro i dropshipping pozwalają wyeliminować wiele problematycznych czynników, zaoszczędzić czas i zoptymalizować budżet. Dzięki temu każdy może wejść na rynek i prowadzić handel elektroniczny. Nie potrzebuje w tym celu ani specjalistycznej wiedzy, ani dużego kapitału początkowego.

W takim modelu kusząca wydaje się eliminacja jeszcze jednej przeszkody, a mianowicie składek ZUS i biurokracji, które wiążą się z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wiele osób zastanawia się więc nad tym, czy na potrzeby dropshippingu w Allegro trzeba rejestrować firmę. Warto zatem wiedzieć, że bez niej taki model sprzedaży nie ma właściwie prawa bytu. Dlaczego?

Przede wszystkim samo Allegro stawia na profesjonalizację i zauważalnie ogranicza możliwości prywatnych sprzedawców. Allegro faworyzuje przedsiębiorców, którzy posiadają numer NIP i mogą założyć konto firmowe w serwisie. Aukcje pozostałych użytkowników trafiają natomiast do sekcji Allegro Lokalnie, która cieszy się zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem wśród kupujących – podkreśla Bartosz Błęka ze Sky-Shop.pl.

Co więcej, dropshipping to model, w którym najważniejszą rolę odgrywa współpraca z kontrahentami. Chodzi oczywiście o hurtownie zajmujące się logistyką w imieniu sprzedawcy. Warto zauważyć, że wiele z nich nie podpisuje umów z osobami fizycznymi. Zastrzegają sobie prawo do współpracy wyłącznie z zarejestrowanymi przedsiębiorcami. Jeśli nie założysz własnej firmy, możesz mieć więc trudności ze znalezieniem odpowiadających Ci dostawców w dropshippingu.

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o limicie przychodów, który obowiązuje każdą osobę prowadzącą działalność nierejestrowaną. Wynosi on zaledwie 75% minimalnego wynagrodzenia, co znacząco ogranicza możliwości rozwoju e-commerce’u.

Jeśli więc zastanawiasz się, czy w celu prowadzenia dropshippingu na Allegro warto założyć własną działalność gospodarczą, odpowiedź może być tylko jedna – zdecydowanie tak!

Jak zacząć sprzedawać w dropshippingu na Allegro?

Podoba Ci się elastyczność, jaką gwarantuje dropshipping w Allegro? Rozpoczęcie takiej działalności nie sprawi Ci najmniejszych problemów! Wystarczy, że będziesz postępować według następujących kroków:

 1. Zarejestruj działalność gospodarczą – zrobisz to szybko i wygodnie, wypełniając wniosek CEIDG-1 dostępny online.
 2. Załóż własny sklep internetowy – wybierz dobre oprogramowanie e-commerce i kilkoma kliknięciami stwórz witrynę, która stanie się dla Ciebie bazą do obsługi sprzedaży.
 3. Utwórz konto w Allegro – zarejestruj się w serwisie, wybierając konto firmowe, które zapewni Ci dostęp do wszystkich kluczowych funkcji sprzedażowych i marketingowych.
 4. Zintegruj sklep z hurtowniami – spośród wszystkich integracji dostępnych w ramach oprogramowania sklepowego wybierz te hurtownie dropshipping Allegro, które odpowiadają Ci najbardziej pod kątem cen i warunków współpracy.
 5. Pobierz produkty do sklepu – korzystając z automatyzacji, pobierz asortymenty wybranych hurtowni na swoją stronę internetową.
 6. Wystaw aukcje na Allegro – zrób dobry użytek z masowych operacji dostępnych w Twoim oprogramowaniu sklepowym, aby wystawić produkty ze strony na Allegro.
 7. Zarządzaj zamówieniami – zamówienia od klientów będą spływały bezpośrednio do Twojego sklepu internetowego, skąd możesz wygodnie je obsługiwać. W dropshippingu musisz je po prostu na bieżąco przekazywać hurtowniom, które zajmą się ich realizacją.

Jak prowadzić dropshipping na Allegro? Podsumowanie

Dropshipping na Allegro może się okazać znakomitym pomysłem na biznes dla każdego, kto chce niskim kosztem wejść na rynek e-commerce. Korzystając z dobrego oprogramowania sklepowego i kierując się powyższymi wskazówkami, z łatwością rozpoczniesz działalność tego typu. Wybierz więc interesujący Cię asortyment i zacznij wprowadzać swój plan w życie!

(Artykuł sponsorowany)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor