Finanse 26 kwi 14:05 | Redaktor
Jak wybrać najlepszy tani kredyt gotówkowy?

fot. ilustracyjna, nadesłane

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zdobycie dodatkowej gotówki jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Obecnie można to zrobić bez wychodzenia z domu. Cała procedura jest szybka i w efekcie pieniądze znajdą się na twoim koncie w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Mimo wszystko warto pamiętać, że każdy kredyt to zobowiązanie. Jak wybrać dobry i tani kredyt gotówkowy? Dowiesz się z naszego artykułu.

Kredyt gotówkowy – jak wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego?

Kredyty gotówkowe są dziś znaczącą gałęzią sektora usług finansowych. W ofertach banków i firm pożyczkowych można przebierać – szczególnie, jeśli ma się odpowiednią zdolność kredytową. Nasuwa się zatem pytanie: jak w gąszczu ofert wybrać tę najlepszą i najbardziej korzystną?

RRSO – Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Najważniejszym kryterium jest bez wątpienia Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO). Parametr ten określa bowiem, jaka będzie całkowita kwota kredytu (uwzględniająca wszelkie dodatkowe koszty, prowizję, oprocentowanie kredytu gotówkowego, odsetki itd).

Może być również tak, że bardziej zależy ci na korzystnym harmonogramie spłat (długim okresie kredytowania, a co za tym idzie – niższej racie miesięcznej). Wszystko zależy od twoich potrzeb.

Pamiętaj jednak, że nie warto przepłacać za kredyt gotówkowy. Najlepiej więc szukać ofert o niskim wskaźniku RRSO.

Ranking kredytów gotówkowych

Samodzielne porównywanie poszczególnych parametrów różnych ofert może się okazać żmudnym zadaniem. Na szczęście w sieci dostępne są przydatne narzędzia, które zrobią to za ciebie. Należą do nich rankingi i porównywarki kredytów gotówkowych. Za pomocą rankingu kredytów gotówkowych w szybki i łatwy sposób porównasz ze sobą interesujące cię oferty.

Pamiętaj tylko, by zawsze porównywać kredyty zaciągane na tę samą kwotę i na ten sam okres, aby wyniki były rzetelne i miarodajne. Nie można więc porównywać kredytu zaciąganego na 6 miesięcy z pożyczką na 12 miesięcy.

Kiedy masz przed sobą wszystkie najważniejsze parametry – takie jak RRSO, oprocentowanie nominalne, prognozowana wysokość raty kredytu, okres spłaty kredytu – z łatwością wybierzesz optymalną ofertę. Dobrym rozwiązaniem jest najtańszy kredyt online na https://ekredyt24.com.pl/.

Od czego zależy udzielenie kredytu gotówkowego?

Obecnie zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest łatwym procesem. Wniosek o kredyt gotówkowy można bowiem złożyć przez Internet. W zdecydowanej większości przypadków formalności są zredukowane do niezbędnego minimum, a główne wymogi względem pożyczkobiorcy wiążą się z: pełnoletnością, posiadaniem polskiego obywatelstwa i dowodu tożsamości oraz rachunku w polskim banku. Aby dostać kredyt gotówkowy – online, jak i tradycyjnym sposobem – trzeba wykazać się odpowiednim poziomem zdolności kredytowej.

Niemniej banki i firmy pożyczkowe nie wymagają obecnie dostarczania zaświadczeń z miejsca pracy. Wszystko opiera się o wypełniony wniosek i zawarte w nim oświadczenia. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to specyficzny rodzaj usługi finansowej, gdzie liczą się uproszczone procedury i szybkość działania. Decyzję kredytową otrzymuje się wówczas zwykle już po kilkunastu minutach, a pieniądze przekazywane są na konto niezwłocznie po jej udzieleniu.

Najtańszy kredyt gotówkowy – pożyczaj bezpiecznie

Podsumowując; za pomocą dostępnych w sieci narzędzi bez problemu wybierzesz najtańszy kredyt gotówkowy. Pamiętaj, by zwrócić uwagę na wszelkie dodatkowe koszty i prowizję (całkowity koszt kredytu). Oferty kredytów gotówkowych są korzystne i skrojone na potrzeby klientów. Ważne, by wybrać odpowiedni kredyt i podpisać umowę kredytową z rozwagą.

Pożyczając pieniądze od instytucji – niezależnie od tego, czy jest to kredyt hipoteczny, gotówkowy, samochodowy – zawsze musisz kierować się zdrowym rozsądkiem. Nigdy nie pożyczaj więcej, niż będziesz w stanie spłacić.

artykuł reklamowy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor