Jedzenie 10 cze 2019 | Jacek Kargól
Pierwsze urodziny restauracji Naturalnej. Z dźwiękami jazzu

fot. Jacek Kargól

W niedzielę (9 czerwca) restauracja Naturalna w Bydgoszczy (róg ul. Cieszkowskiego i Pomorskiej) - pierwsza w Bydgoszczy restauracja wegetariańska i wegańska - obchodziła swoje pierwsze urodziny.

Pierwsi klienci siedzieli na krzesłach, które przyniesiono z domu, a dania dla nich przygotowano na prywatnych sprzętach kuchennych. Po roku wszystko zmieniło się na lepsze. W podziękowaniu
przyjaciołom, którzy pomagali podczas wielomiesięcznego remontu lokalu na rogu ul. Cieszkowskiego i Pomorskiej zabrzmiał jazz w wykonaniu Jarka Majewskiego (bas), Jacka Buhla (perkusja), Piotra Mełecha (klarnety). Muzycy ci na co dzień występują w większym składzie, ale ten koncert celowo zagrali jako trio nawiązując do swojej historii. Ich muzyka to zagrane z pasją dźwiękowe dialogi poszczególnych instrumentów. Pełne powtarzanych fraz, wyciszeń, potem perkusyjnych ataków. Jazz w ich wykonaniu  wciąga i na pewno nie nudzi.
Interesująca jest także restauracja Naturalna. Na początku czerwca serwowała na przykład włoską zupę minestrone. Bogactwo warzyw - pomidory, cukinia, papryka, marchewka, ziemniaki i cebula. Całość doprawiona świeżymi przyprawami i dekorowana kiełkami rzodkiewki. Tak reklamuje swoje menu.

fot. Jacek Kargól