Katolicka Bydgoszcz 25 lip 2021 | mk
Bydgoscy pielgrzymi w sobotę dotarli do Lichenia [ZDJĘCIA]

fot. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej, Facebook

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej to jedno z miejsc, które odwiedzają pątnicy z Bydgoszczy. Czwartego dnia wędrówki uczestniczyli tam we Mszy świętej.

Mszy świętej przewodniczył rektor Wyższego Semiunarium Duchownego w Bydgoszczy, ks. dr Marcin Puziak. Tego dnia pielgrzymi mieli do pokonania jeszcze ponad 10 kilometrów na nocleg w Kramsku. 

Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę wyruszyła w środę (21 lipca). Na miejsce pątnicy dotrą 31 lipca, po przejściu ponad 340 kilometrów.

W tym roku ze względu na pandemię noclegi na całej trasie zaplanowano w namiotach. Zaproponowano także dwie inne formy pielgrzymowania – sztafetową (pielgrzym dołącza tylko na jeden dzień wędrówki) oraz duchową. 

Każdego dnia pielgrzymki w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy (pl. Piastowski), w wyrazie duchowej łączności z pątnikami o godz. 20.30 odbywają się czuwanie i apel jasnogórski. 

Zdjęcia z wyjścia pielgrzymów z Bydgoszczy zobacz tutaj.

Fotografie z trasy pochodzą z profilu Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Facebooku, gdzie opublikowano komplet zdjęć. Kilka wybranych w galerii poniżej.

mk Autor