Katolicka Bydgoszcz 21 lip 15:32 | mk
Pieszo na Jasną Górę. Bydgoscy pielgrzymi wyruszyli [GALERIA]

fot. Anna Kopeć

10 dni – tyle czasu zajmie pątnikom dojście z Bydgoszczy na Jasną Górę. W środę (21 lipca) po porannej Mszy świętej w katedrze wyruszyli na szlak.

XVII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę towarzyszy hasło roku duszpasterskiego: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Wędrowcy z Bydgoszczy mają do pokonania ok. 340 kilometrów, więcej przejdą pątnicy z Górki Klasztornej (Grupa Złota), którzy wyruszyli już 19 lipca, oraz z Nakła nad Notecią (Grupa Srebrna), będący w trasie od wtorku (20 lipca). Z pielgrzymami z bydgoskich parafii spotkali się w środę (21 lipca) podczas porannej Mszy świętej w katedrze bydgoskiej; odtąd będą szli wspólnie z nimi. Do celu dotrą 31 lipca. 

W tym roku ze względu na pandemię noclegi na całej trasie zaplanowano w namiotach. Zaproponowano także dwie inne formy pielgrzymowania – sztafetową (pielgrzym dołącza tylko na jeden dzień wędrówki) oraz duchową. 

Każdego dnia pielgrzymki w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy (pl. Piastowski), w ramach duchowej łączności z pątnikami, o godz. 20.30 będą odbywać się czuwanie i apel jasnogórski. 

Zdjęcia Anny Kopeć z wyjścia pielgrzymki w galerii poniżej.

 

mk Autor