Katolicka Bydgoszcz 26 lis 14:02 | mk

Na rekolekcje online w adwentowe soboty zaprasza Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Bydgoskiej. W programie nieszpory, konferencje, medytacje nad sztuką sakralną. Spotkania poprowadzą ks. Karola Rawicza-Kostrę (Bydgoszcz) i ks. Pawła Rybkę (Rzym).

Rekolekcje będą wiązać się z hasłem nowego roku liturgicznego: Zgromadzeni na świętej Wieczerzy. Odbędą się w kolejne soboty adwentu: 28 listopada; 5, 12 i 19 grudnia w godzinach 19.45-21.00, za pośrednictwem platformy MsTeams. Poprzez medytację nad ikonografią chrześcijańską mają przygotowywać do spotkania z Chrystusem przychodzącym w Eucharystii.

Spotkania będą rozpoczynać się modlitwą: nieszporami. Następnie konferencje o sztuce sakralnej wygłaszać będzie ks. Paweł Rybka – student historii Kościoła na Pontificia Università della Santa Croce w Rzymie. Rekolekcje współpoprowadzi ks. Karol Rawicz-Kostro.

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na adres: blso.rekolekcje@gmail.com, w treści podając adres e-mail, który zostanie wykorzystany do logowania się w aplikacji MsTeams. By uczestniczyć w rekolekcjach, trzeba ją pobrać i zainstalować na komputerze lub smartfonie. Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

mat. organizatorów

Na podstawie: diecezja.bydgoszcz.pl

mk Autor