Katolicka Bydgoszcz 17 lut 2019 | Redaktor
W których butach czujesz się najlepiej?

fot. Facebook/Wyższe Seminarium Duchowne im. bł. bp. Michała Kozala w Bydgoszczy

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej stało się miejscem XXIV weekendowego spotkania młodzieży męskiej, w trakcie którego uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie „W których butach czujesz się najlepiej?”

Jednocześnie było to pytanie o miejsce w Kościele, ze szczególnym nawiązaniem do ostatniego synodu poświęconego młodzieży, który odbywał się w październiku 2018 roku w Watykanie pod hasłem „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. – W życiu jest tak, że do odpowiednich sytuacji zakładamy właściwe buty. W Kościele, kiedy mamy odpowiednie miejsce, odkrywamy je i tam zaczynamy się realizować, działać – zauważył ks. dr Marcin Puziak.

Rektor bydgoskiego seminarium podkreślił, że uczestnicy weekendowego spotkania są ludźmi, którzy na co dzień w określony sposób wzrastają religijnie w swojej wierze, pielęgnując ją i rozwijając. – Kiedy jednak myślę o całej tej grupie wiekowej, ich rówieśnikach, to największym problemem jest właśnie życie poza horyzontem wiary – zauważył ks. dr Marcin Puziak.

W dwudniowym programie zaplanowano Mszę św. w bydgoskiej katedrze, modlitwę, adorację, jak również rekreację na sali gimnastycznej czy przy grach planszowych. – Na pewno takie spotkania pokazują, że warto się rozwijać i może poszukać czegoś jeszcze. Wielu ludzi ma wypaczony obraz Kościoła. Jednak gdy głębiej wejdzie się w te struktury, szybko doceni się bogactwo i różnorodność – podsumował uczestnik, Radosław Korzeniowski z parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy.

Podczas spotkania była również okazja do rozmowy z przedstawicielami wspólnot działających w Kościele, a także posłuchania ich świadectwa wiary.

Tekst: Marcin Jarzembowski, diecezja.bydgoszcz.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor