Katolicka Bydgoszcz 11 cze 17:58 | mk
Warsztaty gospel w klubie „Altruist”. Finałem będzie koncert na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Pod kierunkiem muzyka Piotra Pawlickiego szkolą się uczestnicy warsztatów gospel odbywających się w klubie „Atruist” przy Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo. Zajęcia przygotowują do Koncertu Uwielbienia, który w uroczystość Bożego Ciała (16 czerwca) zabrzmi na Wyspie Młyńskiej.

– Warto się zapisać, chociażby po to, żeby mieć później frajdę zaśpiewania koncertu na zawodowej scenie z fantastycznymi muzykami – zapowiadał przed warsztatami Piotr Pawlicki. - Na basie zagra: Mirosław Stępień, na perkusji: Kacper Popek, na instrumentach klawiszowych: Jan Przepiórkowski, na skrzypcach: Natan Kosętka,  Muzycy Ci są znani ze współpracy m.in. z: Mieczysławem Szcześniakiem, Chórem TGD, Budką Suflera – wyliczał.

Koncert Uwielbienia, do którego przygotowują warsztaty, odbędzie się 16 czerwca na Wyspie Młyńskiej o godz. 17.30. Jako support od godz. 16.00 zagrają zespoły: Projekt Dzień Dobry i Posłani Przez Pana. Organizatorem warsztatów oraz Koncertu jest Szkoła Nowej Ewangelizacji w Bydgoszczy.

Zajęcia zaplanowano na dwa dni, sobotę i niedzielę (11-12 czerwca), odbywają się w klubie „Altruist” działającym przy Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo.

Piotr Pawlicki to dyrygent, autor piosenek, aranżer, instrumentalista, instruktor warsztatów gospel,  wokalista i pedagog. Skończył studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestnik warsztatów muzycznych. Jest laureatem  ogólnopolskich festiwali piosenki m.in.: w Lublinie (Żakeria), Gostyniu (Święta Góra), Kwidzynie (Kerygmat), Bochni (Ad Gloriam Deiparae), Górce Klasztornej (Maria Carmen), Poznaniu (Poezja Śpiewana), Toruniu (Katar, Pio-Tur), Katowicach (Ekosong) , na Bazunie.

Dyrygent takich chórów jak:·Bydgoski Chór Gospel, Chojnicki Chór Gospel II LO, Chór Wielbienia „Bogu Jedynemu Chwała” dominikanie – Poznań, Chór „Lutnia”  Bazylika  p.w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. 

Zdjęcia: Anna Kopeć, więcej fotografii w galerii poniżej.

mk Autor