Komentarze 12 mar 2020 | Redaktor
Niezrozumienie czy  atak?  [KOMENTARZ]

fot. ilustracyjna, Pixabay

Mam wrażenie, że nastąpiło całkowite niezrozumienie intencji Episkopatu albo po prostu atak na Kościół w tym momencie jest komuś na rękę - o reakcji na postulat zwiększenia liczby Mszy pisze radny Paweł Bokiej.

Przecież w komunikacie wyraźnie zaznaczono, że zwiększenie liczby Mszy ma za zadanie sprawić, że nagromadzenie wiernych będzie mniejsze - komentuje na swoim fanpage'u „Paweł Bokiej - blog radnego”. - Nawet w normalnym okresie parafie dzisiaj nie są wypełnione po brzegi, teraz nie będą wypełnione nawet w połowie. Kto chce, znajdzie swoją strefę komfortu i nie będzie narażony na kontakt z innymi. Aferę oczywiście robią głównie posłowie Lewicy i osoby, które nie są członkami tej wspólnoty. Babcię i Dziadka poproszę, by zostali w domu. Dzieci również nie wezmę. Sam jednak na pewno w niedzielnym nabożeństwie wezmę udział. Nie dajmy się zwariować.

Przedruk za: Paweł Bokiej - blog radnego, Facebook


Treść komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. zagrożenia koronawirusem przypominamy poniżej:

W obecnej sytuacji pragnę przypomnieć, że tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach.

  1. W związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, aby nie było dużych zgromadzeń osób, proszę o zwiększenie – w miarę możliwości – liczby niedzielnych Mszy Świętych w kościołach, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych.
  2. Przypominam, że – w obecnej sytuacji – osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia oraz lokalne transmisje.
  3. Przypominam, że nie ma wymogu, by podczas Mszy św. przekazywać znak pokoju przez podanie dłoni.
  4. Dobremu Bogu polecajmy zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych oraz w intencji lekarzy, personelu medycznego i wszystkich służb, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcam szczególnie do modlitwy suplikacją „Święty Boże, Święty Mocny…”.

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

AKTUALIZACJA: 12 marca Rada Stałej Konferencji Episkopatu Polski wydała komunikat dotyczący zasad ostrożności w związku z koronawirusem. Więcej czytaj tutaj.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor